Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyVýrobu telefonů iPhone může ohrozit smrtící koronavirus

Výrobu telefonů iPhone může ohrozit smrtící koronavirus

Společnost Apple se rozhodla navýšit produkci svých telefonů iPhone v prvním pololetí letošního roku zhruba o desetinu. Plány amerického podniku však může zhatit nový koronavirus, který se šíří v Číně a má na svědomí již několik desítek životů. Uvedl to web Asian Nikkei.

Zahraniční list, který se odvolává na zdroje obeznámené s plány společnosti, tvrdí, že Apple plánuje vyrobit během prvních šesti měsíců letošního roku přibližně 80 milionů iPhonů. To je přibližně o deset procent víc, než jaké byly jeho původní plány. Výrobní centra jsou však převážně umístěna v Číně, která zápasí s rychlým šířením nového koronaviru, což zasahuje pochopitelně i do produkce elektrotechniky.

Peking chce šíření nemoci dostat co nejrychleji pod kontrolu a tak prodloužil oslavy lunárního nového roku o tři dny do 2. února a s tím i odstávku výroby v mnoha závodech. Například město Šanghaj nařídilo odstávku ve firmách, až na veřejně důležité podniky, do 9. února.

Na nový koronavir už v Číně zemřelo 106 lidí, přes 4 500 je nakažených. Mimo Čínu je potvrzeno přes 60 případů. Nejblíže Česku se nemoc objevila v sousedním Německu. Případ byl nahlášen v okrese Starnberg u Mnichova.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře