Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S6 edge+ umí LTE-A od Vodafonu

Samsung Galaxy S6 edge+ umí LTE-A od Vodafonu

Všichni zákazníci Vodafonu se smartphonem Galaxy S6 edge+ nyní mohou začít používat technologii LTE Advanced (LTE-A), která pro dosažení maximální rychlosti přenosu dat využívá spojení tří pásem. Toto moderní internetové připojení operátor spustil v říjnu v Karlových Varech.

Galaxy S6 edge+ podporující LTE kategorie 9 je vůbec prvním zařízením na českém trhu, které umožňuje stahovat data rychlostí až 300 Mb/s.

Vodafone zatím jako jediný mobilní operátor na českém trhu poskytuje jak LTE-A s agregací tří pásem, tak zařízení, které tuto technologii umí využít. V současnosti si zákazník přes FOTA (Firmware Over-The-Air nebo také aktualizace FW telefonu přes mobilní/WiFi síť) stáhne aktualizaci, nainstaluje a může začít využívat LTE-A plnou rychlostí.

Momentálně je firmware dostupný pouze pro telefony z distribuce Vodafonu. Začátkem roku ale výrobce připravuje také aktualizace pro telefony ostatních distributorů.

samsung_galaxy_s6_edge_2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře