Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyRemix Mini: levné „písíčko“ s desktopovým Androidem

Remix Mini: levné „písíčko“ s desktopovým Androidem

V ČR se začal prodávat mini počítač Remix, jehož největší předností je nízká cena a také operační systém, který vychází z populárního Androidu. Remix OS podporuje všechny androidí aplikace, přičemž uživatelům navíc nabízí třeba taskbar nebo podporu klávesnice s myší.

Remix Mini se od obvyklých PC neliší jen výhodnější cenou, která je v Česku stanovena na 2 490 Kč včetně DPH, ale také kapesními rozměry. Fyzické proporce jeho pouzdra, v němž je veškerý hardware uschován, jsou 12,4 × 8,8 × 2,6 centimetru.

Mozkem počítače je čtyřjádrový 1,2GHz procesor Cortex-A53 od společnosti Allwinner (použitý čipset podporuje hardwarové zpracování videa v rozlišení 4K (H.265) a jeho spotřeba se pohybuje pod 10 wattů). Dále tu jsou 2 GB RAM a také 16 GB paměti pro data s možností dalšího navýšení skrze microSD karty.

Vedle toho má Remix Mini ve výbavě jack pro sluchátka, dva porty USB 2.0, ethernetový port a také moduly WiFi 802.11 b/g/n WiFi a Bluetooth 4.0. Hardwarové specifikace jsou tedy naprosto dostatečné pro běžnou kancelářskou práci a většinu her.

Android-PC-Kickstarter-Remix-Mini-OS-Android-Lollipop-5-1-operating-System-Desktop-Chromebook-591553

S klasickým monitorem počítač propojíte přes HDMI a myš a klávesnici k němu připojíte bezdrátově. Poté už se můžete oddávat zábavě nebo práci. Do systému lze nainstalovat přes 1,5 milionu kompatibilních aplikací. Remix OS navíc umožňuje používat běžné klávesové zkratky jako je Ctrl+C/Ctrl+V a funguje v něm i rychlé přepínání aplikace přes Alt+Tab a nechybí ani spodní lišta s běžícími aplikacemi.

Doporučená cena je u počítače Remix Mini stanovena na 2 490 Kč. Součástí balení je kromě něj také HDMI kabel, napájecí adaptér a návod, aby uživatelé věděli, jak a co správně zapojit.

RemixMini_3-600x340

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře