Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyČerný pátek v ČR. Do výprodejů jdou poprvé i velké řetězce

Černý pátek v ČR. Do výprodejů jdou poprvé i velké řetězce

Do výprodejů na tzv. černý pátek se letos poprvé zapojí v Česku také velké obchodní řetězce jako Datart či Tesco, zatímco v posledních letech slevy nabízely hlavně e-shopy. Například Alza.cz slevové akce spustila už na začátku týdne. Tuzemští obchodníci, kteří se výprodejů zúčastní, slibují na pátek 27. listopadu slevy v řádu desítek procent.

Nákupní svátek Black Friday je v USA synonymem rekordních slev a startem vánoční nákupní horečky. Probíhá vždy v pátek po Dni díkuvzdání.

Tuzemské obchody s elektronikou Datart letos na černý pátek chystají poprvé speciální nabídku zboží se slevami až 50 procent. „Vzhledem k mimořádně zajímavé nabídce očekáváme nápor zákazníků, proto posilujeme počet zaměstnanců jak v našich prodejnách, tak v logistice,“ řekla mluvčí prodejen Iva Pavlousková.

Také řetězec Tesco se letos poprvé připojí k Black Friday. Velký výprodej bude probíhat ve všech hypermarketech. „Startuje v pátek 27. listopadu v 8 hodin a potrvá do vyprodání zásob. V nabídce bude sortiment bytových doplňků F&F Home a elektronika jako jsou např. chytré telefony, tablety, televizory nebo kávovary. Výše slev bude dosahovat i více než 50 procent,“ potvrdil mluvčí Václav Koukolíček.

bf-565430e1b3c74_520x332

Do akce se poprvé zapojí také obchodní centrum Palladium, zlevněné zboží nabídne přes 30 obchodů. Slevy se budou nejčastěji pohybovat ve výši 20 – 25 %, ale někde se vyšplhají až na 50 %.

Největší e-shopy jdou v akčních nabídkách ještě dál. „Plánujeme slevy v řádu desítek procent, maximální sleva z maloobchodní ceny se může pohybovat kolem 70 procent,“ uvedl manažer produktového marketingu e-shopu Kasa.cz Petr Štursa. Akci Black Friday obchod chystá od pátku do neděle. Prodejny iStyle letos opět nabídnou slevy na produkty a příslušenství značky Apple.

E-shop Alza.cz slevové akce již spustil a potrvají celý týden. „V letošním roce bude akce Black Friday u Alzy svým rozsahem historicky největší. Zákazníkům bude k dispozici 44 tisíc kusů položek se slevou v celkové hodnotě několika desítek milionů korun,“ uvedla Šárka Jakoubková z Alza.cz. Slevy podle ní mají dosahovat až 80 procent a zahrnou produkty napříč celým naším sortimentem, tedy nejen elektroniku, ale také domácí spotřebiče, hračky, parfémy, šperky, sportovní potřeby, drogerii a elektronický obsah.

Mall.cz odstartuje výprodeje ve čtvrtek. Loni obchodu během této slevové akce stoupl počet objednávek o 120 procent. E-shop letos zlevní 75 nejžádanějších položek a další stovky produktů napříč celým sortimentem. Slevy se mají pohybovat v řádu desítek procent, ty maximální dosáhnou až 80 procent.

Největší nápor ještě přijde

Po Black Friday přichází ještě Cyber Monday. I když v USA je tradičně nejsilnější nákupní den na internetu v pondělí po svátku Díkůvzdání, tedy koncem listopadu, v ČR je realita jiná. Cyber Monday se obvykle uskuteční až kolem půlky prosince. V letošním roce tento den vychází na 8. prosince. Vyplývá to z předpokladů internetového prodejce Kasa.cz.

Pondělí je obecně den, kdy k předvánočním online nákupům přistupuje nejvíce zákazníků. Nejvíce objednávek je pak realizováno vždy kolem 20. hodiny večer. Z nedávno realizovaného průzkumu Kasa.cz sice vyplynulo, že 60 % zákazníků chce vánoční dárky nakupovat již v listopadu, nejsilnější prodejní den roku však Kasa.cz očekává v pondělí 8. prosince.

V loňském roce zaznamenala Kasa.cz špičky dvě – v pondělí 9. a 16. prosince, rok předtím vrchol proběhl v pondělí 10.12. „Prodeje začaly sílit již v druhé půlce listopadu, kdy bylo hodně zákazníků motivovaných akcemi, jako byl Den dopravy zdarma nebo výrazné slevy na Black Friday,“ uvedla Andrea Čižmářová, ředitelka Kasa.cz a dodala: „Hlavní nákupní horečka nás však teprve čeká.“

crop-904900-bf2

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

  1. A opět nastane umělé navyšování ceny zboží aby vypadalo jako ve slevě. Alza má asi nejdražší nabíjecí baterie v republice, ani v kamenných obchodech je není možné sehnat dráž než je měli na Alze. A i teď v Alza akci jsou jinde k sehnání levněji.
    ČOI by měla konečně pořádně zakročit!

  2. Stádo ovcí se bude prát o jakože slevněné věci.To jsem myslel, že taková koncentrace hlupáků je možná pouze v USSA.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře