Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S6 Edge má podle expertů nejlepší foťák na světě

Samsung Galaxy S6 Edge má podle expertů nejlepší foťák na světě

Odborný web DxOmark uveřejnil výsledky velice podrobného testu mobilních fotoaparátů. Podle něj má nejlepší foťák na světě zakřivený smartphone Samsung Galaxy S6 Edge.

Samsung Galaxy S6 Edge dosáhl celkového skóre 86 bodů. Toto skóre vzniklo kombinací bodů dosažených za fotografie (88) a za video (84). Nejvíce bodů zakřivený smartphone ztratil za digitální šum při focení ve zhoršených světelných podmínkách, kdy světlo z blesku způsobovalo mírný žluto-zelený nádech pořízených fotografií. Video pak nejvíce bodů ztratilo za „jello“ efekt, posunuté barvy při špatném osvětlení a přeexponované části v osvětlení silném.

Největšími výhodami Samsungu Galaxy S6 Edge je potom rychlé automatické zaostřování, dobrá expozice a slušné vyvážení bílé barvy ať už fotíte v ostrém světle či ve tmě. Při natáčení videí nadchla především skvělá expozice, zachycování detailů s minimálním množstvím digitálního šumu při natáčení ve špatných světelných podmínkách a taktéž vyvážení bílé barvy.

Na druhém a třetím místě testu se umístily smartphony Samsung Galaxy Note 4 (84 bodů) a dvojice Apple iPhone 6 Plus a Apple iPhone 6 (oba 82 bodů). Svatou čtveřici následují telefony Samsung S5, Sony Xperia Z3 a Sony Xperia Z2. Výsledky testu si můžete prohlédnout na stránkách DxOmark.

s6edge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře