Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S5 může na skener očí zapomenout. K odemykání telefonu bude...

Samsung Galaxy S5 může na skener očí zapomenout. K odemykání telefonu bude sloužit snímač otisků prstů

Podle několika na sobě nezávislých zdrojů chystaný Samsung Galaxy S5 nebude obsahovat skener očí, ale místo toho dostane vyspělou čtečku otisků prstů, jakou má iPhone 5S.

Původně kolovaly na internetu zvěsti, že Galaxy S5 ohromí systémem odemykání pomocí skenování očí uživatele, jenže vše je nakonec úplně jinak. Samsung se do neprobádaných vod podle všeho zatím pouštět nebude a snímač tohoto typu do svého budoucího topmodelu neintegruje, ačkoli se o tom hodně spekulovalo.

Místo toho nový Galaxy S5 přinese zabezpečení spojené s papilárními liniemi, podobně jako iPhone 5S od Apple nebo phablet HTC One max.

Podle dobře informovaných zdrojů „es pětka“ dále nabídne QHD displej s vysokým rozlišením a nový čipset Exynos 6 s podporou 64bitových instrukcí. Proti stávajícímu modelu se bude moci pyšnit také větší kapacitou RAM (buď 3 GB nebo 4 GB).

Stejný nezůstane ani vestavěný fotoaparát, nově má být totiž snímač typu ISOCELL a rozlišení se zvýší ze třinácti na šestnáct megapixelů. V prodeji by se mohly vůbec poprvé objevit dvě verze telefonu. Jedna by se oblékla do plastu, druhá do ušlechtilejšího kovu.

Premiéra nového Samsungu Galaxy S5 se má uskutečnit v druhém březnovém týdnu.

gsmarena_001Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře