Úterý, 14 května, 2024
DomůRecenzeExpires/Platnost do - Zvykněte si nezapomínat

Expires/Platnost do – Zvykněte si nezapomínat

Na podzim loňského roku se na našem webu objevila novinka o české aplikaci pro všechny zapomnětlivce. Pokud vám dělá problém si zapamatovat kdy a co začíná nebo končí, pak jste tady správně. Užitečný pomocník z dílny Jiřího Urbáška řeší tyto trable jednoduchou upomínkovou aplikací Expires, neboli v překladu Platnost do.

Expires je k dostání již od léta minulého roku a od té doby nejradikálnější změnou byl kompletně přepracovaný design. Verze s novým designem byla spuštěna krátce před Vánoci.

Nebudeme nijak zapírat, že grafickou změnu hodnotíme jako krok k lepšímu. Více nás však bude zajímat, co aplikace umí.

Již z prvních pár sekund po spuštění je zřejmé, že nepopíratelnou výhodou je velmi jednoduché ovládání, díky kterému v pár krocích uložíte potřebnou upomínku. Pojďme ale bez dalšího protahování shrnout jak na to.

První krok – kliknout na ikonu přidat událost. Druhým krokem je výběr ze seznamu připravených a nejčastějších typů upozornění, na které byste chtěli být upomínáni. Nabídka čítá zhruba třicet různých položek. Příkladem jsou začátek nebo konec letních či zimních prázdnin, datum expirace kreditní karty, řidičáku, občanského průkazu, pasu apod. nebo taky kdy je třeba se dostavit na měření emisí, technickou prohlídku, zaplatit pojištění, zkrátka vše, s čím se pravděpodobně setkáte v životě.

Kromě přednastavených položek, lze doplnit i své vlastní jako třeba zaplacení poplatku za psa nebo popelnice. V třetím kroku specifikujete požadavky na upomínku nastavením, kdy se událost koná a kdy na ni chcete být upomínáni. Ať už den, týden, měsíc předem nebo také nikdy. K dispozici je i okno na případné poznámky.

Všechny uložené události se pak řadí v hlavním seznamu podle nejbližšího data expirace. Události, kterým v následujících třinácti dnech vyprší platnost, jsou zbarveny červeně.

1003

Co se týče mazání již proběhlých upomínek, našla by se malá výtka. Nebylo by od věci, kdyby se položky ze seznamu daly přímo mazat přejetím prstu zprava doleva jako je tomu u například u nákupní aplikace Lísteček, nebo kdyby se alespoň po přejetí zprava objevila ikonka smazat. Rozkliknuti události za účelem odstranění mi v takto jednoduché aplikaci přijde jako krok navíc.

Aplikace vyžaduje operační systém iOS 7.0 a novější. Je plně kompatibilní se zařízeními iPad a iPod touch, včetně optimalizace pro iPhone 5. Dostupná v české, anglické nebo francouzské jazykové verzi.

Hodnocení: 9/10

Z celkového hlediska lze však aplikaci vytknout opravdu pramálo. Od nového designu až po rychlost, jednoduchost a příjemné uživatelské rozhraní si není na co stěžovat. Bod dolů za zmíněný způsob mazání. Za necelých dvacet korun dostanete kompletní seznam všech důležitých termínů, jejichž opomenutí představuje potenciální nepříjemnosti.

Co se mi líbilo:

  • Grafické zpracování
  • Rychlost, jednoduchost, přehlednost
  • Přijatelná cena

[appbox appstore id706818890 ]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/EXPIRES/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře