Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S5 Active má multifunkční tlačítko a barometr

Samsung Galaxy S5 Active má multifunkční tlačítko a barometr

Nový voděodolný a prachuvzdorný Active oproti top modelu Galaxy S5 nepřijde prakticky o nic. Výbava bude zahrnovat skvělý hardware a displej s výbornými pozorovacími úhly. Teď navíc vyšlo najevo, že výrobce si pro uživatele připravil i několik vychytávek. Informoval server androidportal.sk.

Jednou z novinek S5 Active by mělo být mechanické programovatelné tlačítko (tzv. Active Key), které budete moct využít k různým účelům, třeba ke spuštění fotoaparátu nebo libovolné aplikace.

K nastavení tlačítka slouží Active Zone, což je jakési rozšíření aplikace S Health, ve kterém lze také zjistit tlak, vaší orientaci vzhledem ke světovým stranám, zapnout stopky nebo svítilnu.

V souvislosti s Galaxy S5 Active se dále spekuluje i o přítomnosti hardwarové stabilizace fotoaparátu, která by zredukovala „třepání“ obrazu při pohybu a vylepšila jeho kvalitu při zhoršených světelných podmínkách.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře