Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyNokia X2 bude mít výkonnější hardware a hardwarové tlačítko

Nokia X2 bude mít výkonnější hardware a hardwarové tlačítko

Novinka Nokia X2 by měla přijít s inovovaným hardwarem a dedikovaným hardwarovým tlačítkem, které bude sloužit pro návrat na domovskou obrazovku, podobně jako home button u telefonů iPhone. Hlavním lákadlem nové Nokie by ale měla zůstat nezvykle nízká cena.

Spekulace, že by Nokia mohla za několik měsíců uvést nástupce svého prvního telefonu na systému Android, nabírají na intenzitě. Hnacím motorem nového přístroje má být procesor Snapdragon 200 spolu s 1 GB operační paměti, což v případě nefinálního vzorku, který nedávno absolvoval benchmark AnTuTu, stačilo na výsledek 11 827 bodů.

Výrazně upravený operační systém Android, který však zcela jistě nenabídne žádné služby od Googlu, pak ovládne nemalou část integrované 4GB paměti. Dá se však očekávat, že telefon ale bude mít také paměťový slot.

O úhlopříčce a rozlišení displeje zatím nemáme žádné informace. To samé platí pro cenu a termín oficiálního představení.

Nokia-X2 Nokia-X2-benchmarkZdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře