Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy S10 bude mít čtečku otisků prstů pod displejem

Samsung Galaxy S10 bude mít čtečku otisků prstů pod displejem

Do představení nového Galaxy S10 zbývá ještě hodně času, přesto se v posledním týdnu již vyrojilo několik zajímavých spekulací, které rozhodně stojí za pozornost. Jedna z nich tvrdí, že chystaný top model Samsungu obětuje skener oční duhovky a pro odemknutí telefonu poslouží pouze snímač otisků prstů integrovaný v displeji.

Informaci přinesl spolehlivý zdroj vystupující pod jménem Ice Univerce na Twitteru. Podle tohoto leakera bude ultrazvukový skener zabírat až 30 procent z plochy displeje. Samsung tedy půjde dál než Huawei u telefonu Mate 20 Pro, který má pro snímač otisků vyhrazenou pouze malou část dotykového panelu.

Pro uživatele toto řešení bude znamenat pohodlnější odemykání smartphonu – odpadnou totiž starosti s tím, aby se strefili do přesně určeného místa. Závěrem dodejme, že dodavatelem snímače otisků prstů pro Galaxy S10 bude společnost Qualcoom.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře