Huawei oslavuje, meziročně prodal o třetinu víc telefonů


Huawei oslavuje, meziročně prodal o třetinu víc telefonů

Čínská společnost Huawei obhájila pozici druhého největšího světového prodejce chytrých telefonů další kvartál po sobě. V meziročním srovnání dosáhla významného růstu a nechala tak za sebou všechny své konkurenty. Vychází to z informací analytické agentury Strategy Analytics, která zveřejnila data za třetí čtvrtletí letošního roku.

Dodávky smartphonů Huawei vzrostly o 32,5 % ročně z 39,1 milionu v průběhu třetího čtvrtletí roku 2017 na celkových 51,8 milionu kusů ve stejném čtvrtletí 2018. Čínská značka zůstává druhým největším prodejcem telefonů se 14 procenty na světě.

Huawei nedávno vstoupil na trh se špičkovou řadou Mate 20, která by měla dopomoci k udržení druhé pozice pro rok 2018 a v posledním kvartálu si od své vlajkové lodi slibuje dosažení další rekordů v prodeji. Podnik se přitom nijak netají tím, že se do budoucna chce stát celosvětovou jedničkou.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.