Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkySamsung Galaxy Folder 2: Chytré véčko s Androidem

Samsung Galaxy Folder 2: Chytré véčko s Androidem

Véčka byla svého času naprostým fenoménem, který však postupem času podlehl moderním smartphonům s dotykovým displejem. Samsung se ale nyní rozhodl rozevírací konstrukci opět využít, připravuje totiž přímého nástupce loňského modelu Galaxy Folder.

Displej druhé generace Samsungu Galaxy Folder bude mít z dnešního pohledu podprůměrných 3,8 palce a rozlišení 480 × 800 pixelů. Uvnitř smartphonu potiká procesor Snapdragon 425, jemuž budou asistovat grafika Adreno 308, 2 GB RAM a 16 GB paměti pro uživatelská data. Jistou část ovšem zabere systém Android, proto zákazníkům přijde vhod možnost jejího rozšíření prostřednictvím microSD karty až do výše 200 GB.

Hlavní fotoaparát telefonu nabídne rozlišením 8 Mpx, čelní (nad displejem) pak využije pětimegapixelový snímač. Galaxy Folder 2 bude energii čerpat z akumulátoru o kapacitě 1 800 mAh, což je dnes podprůměrná hodnota. Ve výbavě najdeme i dva šuplíčky pro SIM.

Zatím není jisté, kdy a za kolik bude smartphone v prodeji, ale můžeme počítat, že k dostání bude pouze na čínském trhu.

Galaxy-Folder-2-SM-G1600-TENAA-front

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře