Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyMobilní pohřeb: Microsoft za čtvrtletí prodal jen 1,2 milionu Lumií

Mobilní pohřeb: Microsoft za čtvrtletí prodal jen 1,2 milionu Lumií

Smartphony s operačním systémem Windows jsou stále okrajovou záležitostí. Dokládají to zveřejněné statistiky za druhé čtvrtletí letošního roku, ve kterém Microsoft prodal pouze 1,2 milionu mobilů. Za celý fiskální rok 2016 pak společnost prodala 13,8 milionu Lumií.

Dá se přitom předpokládat, že výraznou změnu nepřinesou ani nadcházející měsíce. Výrobci totiž Windows 10 Mobile spíše ignorují a naopak se raději soustředí na Android, kde mají šanci na větší úspěch.

V obchodech tak dnes najdeme převážně pouze starší modely, o které však už téměř nikdo nejeví zájem. Že to má mobilní platforma Microsoftu nahnuté, dokazuje i včerejší zpráva, že firma propustí dalších 2 850 lidí, převážně z divize výroby telefonů a jejich prodeje.

crop-1029779-mikrosot_520x250

Zdroj: WMP

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Je to sice špatná zpráva, ale to co umí windows, android neumí. Synchronizace mezi počítačem – tabletem – mobilem. Jsem s tím velice spokojený.

  2. Jenom marketing. Proč se můj telefon jmenuje Lumia 950 ani nevím , jenom z internetu, nikde to na něm není uvedeno. Mobil se může klidně jmenovat Josef Novák 2. Jakýkoliv nový mobil bude u velkých firem VŽDY následníkem toho předcházejícího -max. 4-6% hardwaru bude jinak uspořádáno. Vývoj je vždy utilitární – tak velí ekonomika. Já držím palce současnému trendu, kdy nechci ,aby měli všichni v garáži porsche 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře