Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyObraz ostrý jako pohlednice? Samsung Galaxy S8 prý dostane 4K displej

Obraz ostrý jako pohlednice? Samsung Galaxy S8 prý dostane 4K displej

Konkurence je neúprosná a korejský Samsung na ni musí vyvíjet tlak. I proto na jaře příštího roku představí nový top model S8, který nahradí stávající generaci S7.

Podle serveru Android Authority se hlavní vylepšení, se kterým řada S8 vyrukuje, bude týkat použitého displeje. U něj by mělo totiž vzrůst rozlišení až na dvojnásobek, dotykový panel by měl tedy podobně jako moderní televizory nabídnout standard 4K, tedy rozlišení 4 096 × 2 160 pixelů. Důvod tak extrémních zobrazovacích schopností je prostý: virtuální realita.

Svůj 5,5palcový displej s rozlišením 4K ukázal Samsung široké veřejnosti letos v květnu. Stalo se tak konkrétně na konferenci SID. Právě tento panel by se měl stát jedním z velkých taháků Galaxy S8. Změn má doznat také fotoaparát – údajně se uvažuje nad přítomností duálního snímače, a zcela určitě vzroste také výkon nových smartphonů (nasazena bude výkonnější grafika i procesor).

Samsung-4K-UHD-VR-display-650x324

Zdroj: AA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře