Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft bude propouštět, bez práce budou bezmála 3 tisíce lidí

Microsoft bude propouštět, bez práce budou bezmála 3 tisíce lidí

Americký softwarový gigant Microsoft plánuje zeštíhlení své divize pro výrobu chytrých telefonů, které bude zahrnovat zrušení dalších 2 850 pracovních míst. Společnost tak reaguje na slabý zájem o smartphony s Windows 10 Mobile (Windows Phone).

Microsoft v roce 2014 koupil výrobu mobilních telefonů finské firmy Nokia za zhruba 7,2 miliardy dolarů (asi 175,7 miliardy korun) ve snaze napadnout vedoucí postavení firem Apple a Samsung. Loni v létě pak oznámil, že v divizi výroby telefonů zruší 7 800 pracovních míst a odepíše majetek v hodnotě kolem 7,6 miliardy dolarů. Další propouštění pak firma oznámila v letošním roce.

V květnu uvedla, že v divizi chytrých telefonů zruší 1 850 pracovních míst, převážně ve Finsku. Tentokrát Microsoft neupřesnil, kterých geografických oblastí se propuštění dotkne. Pouze uvedl, že se bude týkat výroby telefonů a jejich prodeje.

ns

Zdroj: MS

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře