Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkySamsung chystá tablet s jemnějším displejem než má nový iPad od Applu

Samsung chystá tablet s jemnějším displejem než má nový iPad od Applu

Pamatujete ještě na dvanáctipalcovou obrazovku s rozlišením 2560 × 1600 bodů, ke které byla připojena dvoujádrová SoC jednotka Exynos 5250 založená na architektuře Cortex-A15, s níž se Samsung pochlubil na lednovém veletrhu CES?

Ve Spojených státech právě začal ostře sledovaný soudní spor mezi společnostmi Apple a Samsung, a o zajímavé informace rozhodně není nouze. Ze spisů například vyšlo najevo, že jihokorejská firma pracuje na tabletu s krycím názvem P10, který bude vybaven 11,8palcovým displejem s WQXGA rozlišením 2560 × 1600 pixelů. Výhledově jej plánuje/plánovala prodávat ještě letos.

Pokud budeme srovnávat s poslední generací iPadu, tak ten je osazen 9,7palcovou obrazovkou s rozlišením 2048 × 1536 px, což ve finále znamená hustotu 264 ppi (bodů na palec). Přestože má displej od Samsungu větší úhlopříčku, tak ze vzájemného souboje vychází o něco lépe, neboť nabídne jemnost 256 ppi. Otázkou však je, zdali uživatelé přeci jen raději nesáhnou po menším z obou zařízeních.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře