Úterý, 25 června, 2024
DomůRecenzeCSR Racing: Vůně benzínu v krásném kabátu

CSR Racing: Vůně benzínu v krásném kabátu

NaturalMotion není nikterak slavné studio, ale i tak umí vydat pořádnou herní pecku. Naši redakci o tom přesvědčil kousek s názvem CSR Racing. Zhostíte se role řidiče v speciálním druhu závodů ? Drag. Ti sečtělejší si vybaví herní sérii Need for Speed a fanoušci sportů závody Dragsterů, avšak v této hře jde o pouliční Drag závody. Pokud tedy patříte mezi fandy ilegálních závodů, rychlých aut a nechce se vám utrácet, tak si zvolte CSR Racing, jelikož je k dostání na iTunes zcela zdarma.

Hra je rozdělena do pěti lokací, ve kterých je našim úkolem vyhrát a za výhru inkasovat finanční obnos. Za ten si pak kupujeme lepší auta a vylepšení autodílů. CSR Racing má licence na názvy aut, tudíž se dočkáme například slavného Mini Cooperu, ale také legend jako je Ford Mustang Cobra Jet, nebo Audi R8.

Tak jak to u většiny her zdarma pro iOS bývá, je i zde prémiový obsah. Avšak díky bohu se z tohoto skvostného závodního kousku nestala ?Pay to win? hra, více si o tomto povíme v části Hratelnosti.

Hratelnost 9/10

První dojem ze hry je naprosto úžasný, objevíte se v garáži, kde si musíte vybrat vaše auto, se kterým se budete potloukat v první, nebo-li T1 (Tier 1) lokaci. T-1 auta jsou samozřejmě nejslabší kousky z celé hry, ale díky opravdu dobře vymodelovaným autům vám bude naprosto jedno, zda-li řídíte nabouchané superauto, nebo Mini Cooper. Budete se totiž kochat krásou grafické stránky hry. V první sérii aut se pohybují ceny okolo 25 000 kreditů, což vám jakožto nováčkovi, který za závod vydělá 1 200 kreditů připadá jako opravdu velká suma, ale v T5 sérii si za tyto ?drobné? nekoupíte doslova ani výfuk. Samozřejmě čím výše jste ve vaší závodní kariéře, tím vyšší jsou vaše výdělky, tudíž není problém v T5 sérii vydělat i 21 000 kreditů  za závod.

Součástí hry jsou samozřejmě achievementy, které byly alespoň v našem případě v offline módu dosti nespolehlivé. Avšak toto není nikterak závažnou věcí a proto ji můžeme s klidem přehlédnout.

Jak jsme již řekli ve hře je také prémiový obsah, který však není zas až tak potřeba, jelikož všechny díly se odemknou postupem hry, takže pokud nikam nespěcháte a chcete si hru užít, není potřeba prémiový obsah pořizovat. Avšak za prémiové peníze si lze koupit lepší potisky na auta, urychlit postup hry, koupit si vlastní SPZ na auto atd.

Bohužel (naštěstí?) hru nejde projet za jediný den, jelikož máte omezené množství benzínu, který se při každém normálním závodě odečítá po jednom, avšak při závodech proti bossům dané lokace, vám spotřebuje body benzínu dva. Další ?brzdou? hry je čas doručení vylepšení. Někdy trvá doručení například nového výfuku deset minut, ale doručení nového auta již minut devadesát. Inu kdo si počká ten se dočká.

Někdy nám také mohou být překážkou nesmyslné limity, například že některé soutěže jsou jen pro Audi A8, ale odměna je ve výši 48 000 kreditů. Tudíž budete litovat že jste si místo Audi koupil BMW?

Celý herní princ je založený na tom, že vidíme dvě auta ? naše a soupeřovo. V dolní části obrazovky máme řadící zařízení, kterým při správných otáčkách zařadíme vyšší rychlost. Dle správnosti zařazení se pak ukáže kdo vyhraje. Samozřejmě čím lepší zařazení, tím větší finanční odměna. K finanční odměně také přispívá to, jak jste odstartovali a jestli máte na svém autě nějaké vinyly.

Grafické zpracování 10/10

U závodních her bývá zvykem, že  bývají dobře graficky zpracované. Jinak tomu není ani u CSR Racing. Skvělé modely i odlesky aut, příjemné UI, dobře zpracovaná mapa. U grafického zpracování není co vytknout. Obzvláště modely aut působí velmi realisticky. Opravdu nás nadchlo celkové zpracování modelů aut, jelikož jsou od reálných aut k nerozeznání a díky tomu že se jedná o auta světových značek, tak si připadáte, že opravdu řídíte nějaké superauto. Dokonce i prostředí ve hře není nijak odfláknuté a proto vás nebude při požitku ze hry vůbec nic rušit.

Jediné co nám ve hře chybí jsou pokročilé kosmetické úpravy auta jako například změna kol, změna kapoty, bodykity, apod. Ale i bez tohoto se normální hráč obejde.

Zvuky 3/10

Řev motorů, pískání pálících se pneumatik, zvuk nasání turba… To vše je ve CSR Racing velmi dobře zpracováno. Bohužel však celkový dojem ze hry kazí neustále se opakující soundtrack, který obsahuje pouze jednu písničku, která vám po nějakých třech hodinách hraní už nebude připadat ani zdaleka tak super jako při prvním spuštění. Za každou závodní hrou stojí pořádný soundtrack viz. herní série Need for Speed, Colin McRae Rally, Gran Turismo? Snad si nevzpomeneme na žádnou závodní pecku, která by neměla dobrý soundtrack. Tento nedostatek kazí celkový dojem ze hry a proto musíme strhávat body dolů. Hold bez pořádné atmosféry není pořádný zážitek.

Ovládání 10/10

K ovládání nemůžeme vůbec nic vytknout (snad první hra), vše je pochopitelné, nic není nikterak složité, vše reaguje tak jak má a to s rychlou odezvou. Jediným vašim úkolem je na začátku túrovat motor, dostat jej na správné otáčky a pak již jen při zeleném světle zařadit vyšší rychlost a ve správnou chvíli spustit dusík.

Snad jedinou funkcí hry, která nám občas lezla krkem, je, že když jste delší dobu v hlavním menu, tak se zapne pohled na auto, ze kterého musíte neustále vyjíždět, avšak to nemá vliv na herní požitek a kvalitu.

Sečteno podtrženo:

CSR Racing je skvělým důkazem toho, že i kvalita může být zadarmo. Prémiový obsah pro poctivé hráče není nikterak důležitý a pokud vám nevadí čekání a hru hrajete z požitku, tak se bez něj obejdete úplně. Bohužel však pro příznivce vizuálního tuningu aut nebude hra žádným zázrakem. Netrpěliví lidé si také moc hru neoblíbí, jelikož čekání je ve hře někdy na náš vkus až moc. Ale pokud hledáte hru, kterou se můžete zabavit tak hodinu denně pak si od ní dát pauzu pár hodinek a znova ji zapnout, tak neváhejte a jistě si ji pořiďte. Hru také ocení fajnšmekři, kteří si potrpí na grafiku. Celkově hru doporučujeme a proto ji stahujte z iTunes ZDE.

  • + Skvělé grafické zpracování (odlesky, modely aut)
  • + Bezproblémové ovládání
  • + Ke stažení zdarma
  • + I přesto, že je hra zdarma, neplatí ?pay to win? (zaplať a vyhraj)
  • + Velká sorta značek aut a dostupných vylepšení
  • Otravný soundtrack
  • Někdy příliš vysoká obtížnost
  • Nelogické požadavky na některé tratě
Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře