Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyPodíl Androidu ve Spojených státech klesá, na úkor iOS od Applu

Podíl Androidu ve Spojených státech klesá, na úkor iOS od Applu

Podle poslední studie společnosti Strategy Analytics zaznamenali ve druhém čtvrtletí 2012 téměř všichni výrobci pokles prodeje svých smartphonů na klíčovém americkém trhu. Celkově se zde prodalo 23,8 milionů jednotek. Minulý rok si za stejné období uživatelé odnesli domů 25,2 milionů smartphonů. Na vině je především stagnující americká ekonomika.

Zpráva uvádí, že se nedařilo všem operačním systémům, až na jednoho – iOS od Applu. Smarpthonů s Androidem se prodalo 13,4 milionů kusů. Před rokem to přitom bylo 15,3 milionů jednotek. Systém Googlu má dnes v USA tržní podíl 56,3 procenta (ve 2. čtvrtletí 2011 60,6 procenta).

Platforma iOS poháněla za minulé tři měsíce 7,9 milionů prodaných zařízení (před rokem pouze 5,9 milionů). iOS v zámoří opanuje 33,2 procenta mobilního trhu.

V pádu pak i nadále pokračuje BlackBerry OS od RIMu, který se potýká s odlivem přízně uživatelů a dnes se může pochlubit tržním podílem ve výši pouhých 6,5 procenta.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře