Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkySamojezdící auto od Googlu zastavila policie, jelo totiž příliš pomalu

Samojezdící auto od Googlu zastavila policie, jelo totiž příliš pomalu

Samojezdící automobily od Googlu jsou neustále testovány, nyní již bez lidské posádky. Tyto vozy jsou běžně k vidění na kalifornských silnicích, neboť v tomto americkém státě je jejich provoz zákonem povolený.

Ačkoliv samojezdící vozy nejsou žádnou novinkou, obyvatelé Kalifornie si na ně ještě zcela nezvykli. A tak dochází k celkem úsměvným situacím, z nichž jedna se stala před pár hodinami. Sloužící policista totiž zahlédl automobil, který jel velmi pomalu, což bylo podezřelé.

Dalším překvapením bylo, že uvnitř vozidla nebyl žádný řidič. Policista se naštěstí dovtípil a kontaktoval Google operátory, kteří mu vysvětlili důvod pomalé jízdy.

Policejní oddělení v Mountain View k události zveřejnilo oficiální vyjádření:

„Dopravní policista z Mountain View si dnes odpoledne všiml velmi pomalu se pohybujícího vozidla ve třetím pruhu El Camino Real, v blízkosti ulice Rengstorff. Toto vozidlo jelo 25 mil v hodině v zóně s maximální rychlostí 35 mil v hodině. Když se policista k automobilu přiblížil, uvědomil si, že se jedná o samojezdící automobil od Googlu. Policejní důstojník automobil zastavil a navázal kontakt s jeho operátory, kteří ho s důvodem pomalé jízdy obeznámili.“

Nakonec je třeba dodat, že samojezdící automobil nedostal žádnou pokutu (neboť se vzhledem k zákonům žádného přestupku nedopustil) a v jízdě mohl pokračovat.

screen-shot-2015-11-12-at-10-10-34-pm

Zdroj: 9to5Google

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Som zvedavy, kedy budu u nas policajti odchytavat idiotov, ktori bezne jazdia o 20-25km/h pomalsie ako je povolene. Alebo sedemdesiatnikov – soferov, co idu 70 uplne konstatntne jedno ci obec alebo okreska.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře