Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyMáte v Paříži přátele a neozývají se vám? Facebook vám prozradí, zdali...

Máte v Paříži přátele a neozývají se vám? Facebook vám prozradí, zdali jsou v pořádku

Teroristický útok v Paříži má na svědomí stovky obětí i těžce zraněných lidí. Pokud ve Francii nyní máte přátele či příbuzné, kteří se vám neozývají, své obavy můžete zahnat šikovnou funkcí Safety Check na Facebooku.

Safety Check má pomáhat právě v situacích jako jsou teroristické útoky. Jakmile se něco takového odehraje, služba vystaví novou stránku. Ta je věnována výhradně informacím o známých lidech, přátelích či rodinných příslušnících, kteří se na daném území v současné době pohybují.

Informace Safety Check jsou přejímány z Facebooku. Sociální síť zkontroluje IP adresu posledního přihlášení a pokud se shoduje s místem teroristického útoku, vyzve ho, aby potvrdil, že je v pořádku. Facebook takto získané informace uveřejní, takže je mohou vidět všichni přátelé.

Samozřejmě notifikace tohoto druhu mohou některé uživatele přimět, aby se svým přátelům a rodině ozvali přímo. Někdy se může stát, že dotyčný o neštěstí prostě neví, nebo události nepřikládá takovou vážnost, jako ostatní lidi.

Stránku věnující se pařížskému masakru najdete zde.

facebook-teroristicky-utok

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře