Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyRychlý internet od O2 vás nebude brzdit už ani na cestách

Rychlý internet od O2 vás nebude brzdit už ani na cestách

Operátor i nadále pokračuje v pokrývání území České republiky rychlým mobilním internetem. Ve 32 okresech přesáhlo pokrytí hranici 80 % a v dalších 25 je LTE dostupné pro více než polovinu obyvatel.

Internet LTE od O2 nyní pokrývá většinu území (přes 80 % následujících 32 okresů): Praha, Praha – západ, Brno – město, Ostrava – město, Plzeň – město, Plzeň – jih, Pardubice, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Strakonice, Tábor, Klatovy, Žďár nad Sázavou, Benešov, Třebíč, Kutná Hora, Šumperk, Karlovy Vary, Rychnov nad Kněžnou, Písek, Vyškov, Rokycany, Svitavy, Prostějov, Znojmo, Blansko, Chrudim, Jeseník, Domažlice, Uherské Hradiště, Bruntál.

LTE_mapa2

O2 se kromě pokrývání měst a obcí soustředí také na hlavní silniční tahy. Dálnice D1 (Praha – Ostrava), D2 (Brno – Břeclav) a D3 (část budoucího tahu Praha – České Budějovice) jsou aktuálně pokryty z více než 90 %. Těsně pod 90 % procenty je plzeňská D5 a pracuje se i na hradecké D11 a ústecké D8.

„Silniční tah na České Budějovice máme aktuálně pokrytý z 95 %. V průběhu podzimu by mělo být dokončeno pokrytí na celých 150 kilometrech,“ říká Ondřej Štěpánek, který je v O2 odpovědný za rozvoj sítí.

K připojení na internet LTE je potřeba telefon s podporou LTE a také speciální SIM, kterou zdarma a beze změny čísla zákazníkům vymění konzultanti na kterékoli O2 prodejně.

59Zdroj: O2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. už i tady reklama na O2????
    ale že je potřeba vysoký internetový tarif za nehorázné prachy se nikde neuvádí… připojte se z 200MB FUP na LTE !!!!!!!!

  2. Nebral bych to tak, naopak já jsem rad, že mám přehled, co s námi ti operátoři zamýšlejí, no ne?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře