Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyAlcatel OneTouch Pixi 3 (7) 3G: Tablet s mobilním internetem pro školáky

Alcatel OneTouch Pixi 3 (7) 3G: Tablet s mobilním internetem pro školáky

Alcatel OneTouch začal na českém trhu prodávat sedmipalcový tablet Pixi 3 (7) 3G. Novinka se základní výbavou je určena především dětem, školákům či nenáročným uživatelům, kteří chtějí být připojeni k mobilnímu internetu odkudkoli.

Kompaktní zařízení, které běží na systému Android 4.4 KitKat, má hmotnost jen 270 gramů a nabídne kromě integrovaného 3G modulu také další praktické funkce, jako je hlasové volání nebo GPS navigace. Tělo tabletu je vyrobeno z matného plastu s jemnou texturou, díky čemuž se pohodlně drží a neklouže z ruky. Displej nabízí rozlišení 1024 × 600 bodů a uživatelům dobře poslouží k prohlížení fotek, sledování filmů a seriálů nebo brouzdání na internetu a sociálních sítích.

K internetu se připojíte buďto standardně přes bezdrátovou síť WiFi, nebo můžete využít slot na SIM kartu pro 3G mobilní internet. Díky tomu není problém zůstat online i na cestách nebo využívat tablet jako mobilní telefon. Na rozdíl od většiny tabletů nejnižší cenové kategorie disponuje nový Pixi také GPS navigací, kterou oceníte při jízdě autem nebo výletech do přírody. Zařízení ale zastane i funkci čtečky elektronických knih nebo mobilního přehrávače hudby.

PIXI 3 (7) 3G_Volcano Black_front angled right PIXI 3 (7) 3G_Volcano Black_front & back_detail

Vnitřní úložiště s kapacitou 4 GB můžete jednoduše rozšířit pomocí paměťové karty typu microSD až o dalších 32 GB. Kromě toho novinka podporuje i připojení externích disků přes micro USB port díky funkci USB host. O to, aby vám uprostřed zábavy nedošla šťáva, se stará baterie s kapacitou 2820 mAh. Doporučená cena tabletu je 2 190 Kč s DPH.

Technické parametry ALCATEL ONETOUCH PIXI 3 (7) 3G

sd

PIXI 3 (7) 3G_Volcano Black_front & back

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře