Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyDo prodeje míří první 8K televizor. Bude velmi drahý

Do prodeje míří první 8K televizor. Bude velmi drahý

Společnost Sharp uvede koncem měsíce října slibovaný televizor budoucnosti s rozlišením 8K, označovaným také jako Super Hi-Vision. V Japonsku ho bude prodávat za 16 milionů jenů, což je dle aktuálního kurzu zhruba 3,2 milionu korun.

TV s modelovým označením LV-85001 má úhlopříčku 85 palce a podporuje snímkovou frekvenci až 120 Hz. Použitý panel je vyráběný za pomocí technologie IGZO, takže by měl nabídnout opravdu excelentní obraz, čemuž dopomůže samozřejmě i ultravysoké rozlišení 7 680 × 4 320 pixelů.

Z dalších technických specifikací nesmíme zapomenout vypíchnout kontrastní poměr 100 000:1, pozorovací úhly 176 stupňů v horizontálním i vertikálním směru, dedikovaný TV tuner či čtyři HDMI vstupy a jeden kompozitní vstup videa.

Přestože obsah pro nový televizor prakticky neexistuje (až na jeden film na YouTube), Sharp doufá, že si nová TV najde místo hlavně v segmentu B2B (business-to-business).

55as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře