Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyGoogle vybírá peníze na uprchlickou krizi, příspěvek nakonec zdvojnásobí

Google vybírá peníze na uprchlickou krizi, příspěvek nakonec zdvojnásobí

Uprchlická krize v posledních dnech nabírá na obrátkách, čehož si všimly i některé technologické společnosti. Tak například Google, která k pomoci utečencům aktuálně vyzývá širokou veřejnost. Lidé by Googlu měli posílat finanční příspěvky. Výslednou sumu společnost nakonec zdvojnásobí. 

Google pro sbírku stanovil cílovou částku 10 milionů eur. Na účtě tohoto projektu je aktuálně už přes 5,5 milionů eur, takže se dá čekat, že tato částka bude brzy pokořena. Peníze lidé samozřejmě mohou posílat i po překročení tohoto milníku, cílová částka totiž určuje pouze maximální příspěvek Googlu.

Vysbírané peníze Google rozdělí na celkem 4 charitativní organizace, které se věnují pomoci utečenců. Konkrétně se jedná o společnost Lékaři bez hranic, Mezinárodní záchranný výbor, Save the Children a Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Pokud vás tato sbírka oslovila, můžete se k ní přidat taky. Stačí navštívit stránku projektu, kliknout na ikonku „Darovat“ a postupovat podle instrukcí.

Vedle sbírky na utečeneckou krizi Google na stránkách podporuje i dalších charitativní projekty.

google-uprchlicka-krize

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře