Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyRychlost mobilního internetu v červnu klesla. Nejrychlejší bylo O2

Rychlost mobilního internetu v červnu klesla. Nejrychlejší bylo O2

Průměrná rychlost internetového připojení v mobilních sítích v červnu oproti předchozímu měsíci klesla. Rychlost stoupala u operátorů O2 a Vodafone. Naopak T-Mobile si proti minulému měsíci pohoršil. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

Nejrychlejší mobilní síť LTE měl v červnu operátor O2, který zvýšil svůj průměr z 26,4 Mbit/s na 27,5 Mbit/s.  V těsném závěsu skončil Vodafone, když zrychlil o 1,5 Mbit/s na 26,2 Mbit/s. Naproti tomu u T-Mobilu došlo k poklesu z 26,3 Mbit/s v květnu na 22,9 Mbit/s.

„Nejrychlejší 3G síť má Vodafone, který podle našich statistik v 3G síti dlouhodobě vykazuje vyšší hodnoty než ostatní operátoři. Na druhém místě je operátor O2, po něm následuje T-Mobile,“ uvádí server DSL.cz.

Co se týče dalších měření, tak průměrná rychlost kabelového internetu se v červnu zvýšila o dvě procenta na 28,5 Mbit/s, připojení prostřednictvím bezdrátových sítí Wi-Fi zpomalilo o 0,2 Mbit/s na 10,4 Mbit/s a připojení přes optické sítě kleslo o procento na 25 Mbit/s.

mbb_6_2015

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře