Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeRodičovská kontrola – Aplikace, které pohlídají vaše děti

Rodičovská kontrola – Aplikace, které pohlídají vaše děti

Věk dětí vlastnících mobily a tablety se neustále snižuje a riziko narušení jejich psychického vývoje se tak zase pořád zvyšuje. Přitom se jedná o problém, který už nelze řešit pouze důsledným dohledem – děti si totiž telefony a tablety berou s sebou do školy, na zájmové kroužky, nebo odpoledne na hřiště.Pečlivý dohled proto nahrazují speciální aplikace, které na rozdíl od nás mohou děti hlídat non-stop.

Aplikace, které pohlídají vaše děti namísto vás samotných, nazýváme tzv. aplikacemi rodičovské ochrany (nebo anglickým souslovím parental control app).

Většina aplikací rodičovské ochrany se zaměřuje na potlačení největších hrozeb telefonů a tabletů, což je internetový obsah, přehrávání nevhodných Youtube videí, nebo spouštění závadných aplikací. Některé parental control aplikace pak k tomuto základu přidávají další zajímavé funkce, například možnost blokovat určitá čísla, nebo odchozí hovory a SMSky na určitá telefonní čísla, možnost sledování pohybu dítěte, nebo dokonce zjišťování jeho aktivity a počítání času, který dítě na svém dotekovém zařízení aktivně strávilo, což je doplněno podrobným výpisem činností, jimž se během té doby věnovalo.

Díky aplikacím rodičovské ochrany tak budete moci veškerá rizika spojená s užíváním telefonů a tabletů dítětem alespoň potlačit, i když se vám je s nimi nejspíš nikdy nepodaří úplně vymýtit. I přesto se jedná o skvělé aplikace, což si naše děti asi myslet nebudou.

Jako vždy jsme pro vás sestavili seznam nejzajímavějších parental control aplikací. Jako vždy vám přitom doporučíme, abyste všechny aplikace odzkoušeli a vybrali si z nich tu, která vám vyhovuje nejvíce. Navíc ještě přidáme varování – děti jsou vynalézavé, proto nelze na 100% spoléhat ani na aplikace rodičovské ochrany, vždy je třeba s dětmi trávit čas a udržovat s nimi co nejlepší vztah. Odložit děti u tabletů vám možná uleví v tu danou chvíli, v dlouhodobém horizontu si ale tímto řešením můžete koledovat o problémy.

Qustodio Parental Control

Aplikace Qustodio Parental Control vám pomůže monitorovat a řídit to, co vaše děti na telefonu či tabletu dělají. To znamená sběr dat o používání zařízení, možnost monitoringu skrze web a dále blokování aplikací či internetových stránek. Jako bonus v placené verzi pak můžete využít i lokalizování vašich dětí a sledování příchozích a odchozích hovorů a SMS.

qustodio

[appbox googleplay com.qustodio.qustodioapp]

[appbox appstore 654924932]

Kidoz games and videos for children

Kidoz mění váš tablet na bezpečné místo pro děti jediným poklepáním. Do zpátečního stavu přitom zařízení uvedete zadáním PINu. Vedle klasických funkcí jako je blokování nevhodného obsahu na internetu přináší Kidoz i jakousi platformu se speciálními videi a dětskými hrami. Určeno pro ty nejmenší.

kidoz

[appbox googleplay com.kidoz]

Child mode & Kids Timer

Skrze Child mode & Kids Timer můžete regulovat aplikace, k nimž bude mít vaše dítě přístup a také čas, po který je bude moci využívat. Ten je přitom šikovně znázorněn vajíčky, kdy jedno vajíčko znázorňuje 10 minut. Nejmenším tak můžete říct: Dnes máš na hraní tři vajíčka. Dítě pak sleduje, jak mu čas odtikává vajíčko po vajíčku. Jakmile padne poslední vajíčko, zařízení se zablokuje a dítě má po hraní.

Child mode & Kids Timer

[appbox googleplay co.mindquake.nester]

Children in Motion: Games and Videos

Jedna z nejrozšířenějších parent control aplikací, která obsahuje vše pro děti přibližně do 10 let. Vedle klasického blokování obsahu nabízí spoustu zajímavých vedlejších funkcí, například knihovnu her, omalovánky, nebo možnost natáčení vlastního předčítání knih. Určitě vyzkoušejte!

Děti v pohybu hry a videa

[appbox googleplay com.zoodles.kidmode]

X3Watch Accountability

X3Watch Accountability monitoruje aktivitu na webu, umí blokovat porno stránky a další nevhodné stránky zobrazující násilí, drogy a podobně. Součástí aplikace je také pravidelný sběr informací o aktivitě a její přehledné vyobrazení.

X3Watch Accountability

[appbox googleplay cc.updatable.doubleagent]

[appbox appstore 337170101]

Norton Family

Parental control aplikace od renomované společnosti Norton pomáhá filtrovat nevhodné aplikace a webové stránky s nepatřičným obsahem. Zároveň s tím aplikace Norton Family dává rodičům možnost zpětně kontrolovat, jaké stránky si jejich děti prohlédly.

Norton Family parental control

[appbox googleplay com.symantec.familysafety]

[appbox appstore 415320457]

Kids Place – Parental Control

Velice oblíbená a zástupy uživatelů prověřená aplikace Kids Place – Parental Control vám umožní sestavit speciální domovskou stránku pro vaše děti prostou nevhodných aplikací. Dalšími funkcemi Kids Place – Parental Control je potom možnost blokovat příchozí hovory během používání aplikace, zakázat in-game nákupy ve hrách, nebo přístup na internet. Docela komplexní a navíc stabilní aplikace, na níž je fakt spoleh.

Kids Place - Parental Control

[appbox googleplay com.kiddoware.kidsplace]

McAfee Family Protection

Další aplikace rodičovské kontroly od renomovaného výrobce, nám bohužel z nějakého důvodu občas padala. Aplikace umí blokovat jak internetové stránky s nebezpečným obsahem, tak i aplikace. McAfee Family Protection pracuje s prohlížeči Google Chrome Browser a Stock Browser. Po dobu užívání aplikace blokuje stažení jiných webových prohlížečů.

McAfee Family Protection

[appbox googleplay com.mcafee.android.familyprotection]

Screen Time Parental Control

Screen Time Parental Control je šikovná aplikace pro monitorování činnosti vašich dětí při užívání telefonu a zároveň i řízení jejich návyků. To znamená, že skrze aplikaci můžete dítěti zakázat používání některých aplikací během vyučování, nebo jim v této době rovnou odepřít celý telefon apod.

screentime

[appbox googleplay com.screentime]

Parental Control Board

Opět monitorační aplikace s možností zákazu některých webových stránek a aplikací, která se nedá jen tak jednoduše vymazat. Pro tuto možnost musíte vstoupit do rodičovského módu chráněného PINem. I vynalézavější děti tak mají smůlu.

Parental Control

[appbox googleplay com.vionika.parentalBoard]

[appbox appstore 724557624]

Parent Control

Oproti většině aplikací našeho seznamu hodně netradiční aplikace rodičovské ochrany. Vedle ještě docela běžné možnosti monitorování místa pobytu vašich dětí totiž umožňuje nastavení lokace, ve které má vaše dítě dovoleno se pohybovat, nebo rychlosti jízdy autem, kterou má dodržovat.

Parent Control

[appbox googleplay parent.control]

Care4

Aplikace s možností vzdáleného sledování pohybu dětí skrze GPS, monitorování jejich aktivity na internetu i v samotném mobilu včetně hraní her a používání aplikací, navíc pěkně přehledně, ba přímo komfortně.

Care4

[appbox googleplay com.care4teen.lite]

Kids Zone Parental Controls

Rodičovská aplikace umožňující zakázat přístup k nepovoleným aplikacím a stránkám, kterou lze velice jednoduše nastavit. Proto je tato aplikace vhodná rodičům, kteří se s moderními technologiemi zase tak nekamarádí.

Kids Zone Parental Controls

[appbox googleplay com.ootpapps.kids.zone.app.lock]

GameTime – Parental Controls

GameTime – Parental Controls přináší rychlou možnost nastavit limity pro používání mobilu vašimi dětmi včetně pohybu po internetu a stahování her a aplikací. Nastavení je chráněno PINem, který nelze obejít. Vedle vlastní klasifikace nevhodných her a aplikací si v GameTime – Parental Controls můžete do zakázaného seznamu přidávat i aplikace vlastní. Vše je jednoduché a přehledné.

GameTime - Parental Controls

[appbox googleplay com.gizmoquip.gametime]

Net Nanny

Internetová chůvička, jak se tato aplikace nazývá v překladu do češtiny, umí přesně to, co byste od ní čekali – jedná se o speciální internetový prohlížeč, který vašim dětem filtruje internetové stránky s nevhodným obsahem. Ten můžete vložit ručně, nebo použít jeden z defaultních profilů určených pro různé věkové skupiny.

Net Nanny

[appbox googleplay com.contentwatch.ghoti.cp.browser]

[appbox appstore 606518541]

My Mobile Watchdog

Hlídací rodičovská aplikace My Mobile Watchdog díky níž můžete své děti monitorovat a také jim některé aplikace a hry úplně zakázat. Její hlavní problém spočívá v ceně – měsíční poplatek činí 4,99 dolarů, za celoživotní předplatné pak dáte 44,99 dolarů.

My Mobile Watchdog

[appbox appstore 432107185]

MamaBear

Hodně schopná aplikace, která vedle klasického sledování aktivity dětí v telefonu i co se jejich fyzického pohybu týče, umí ještě posílat notifikace. To znamená, že děti rodičům mohou dát vědět, že jsou v pořádku prostřednictvím předpřipravených emotikon, nebo je požádat o vyzvednutí či o pomoc prostřednictvím předpřipravených ikonek.

mamabear

[appbox googleplay com.geowaggle.mamabear]

[appbox appstore 542203931]

ParentKit

Monitorovací aplikace pro iOS, která rodičům umožňuje kompletní kontrolu nad telefony a to pěkně ze svého vlastního zařízení. Nejpohodlnější a také nejúčinnější řešení vůbec.

ParentKit

[appbox appstore 600618138]

Ačkoliv v obchodech s aplikacemi naleznete spoustu tzv. „parental control“ aplikací, jen mizivá část z nich za něco stojí. Tato oblast je bohužel jednou z nejméně zastoupených oblastí, za což může historický vliv. Děti totiž ještě nedávno k mobilům a tabletům nepřistupovaly tak často, jak je to obvyklé dnes. Vzhledem k boomu užívání telefonů a tabletů telefony se však dá předpokládat, že díra na trhu s těmito aplikacemi bude brzy úplně zacelena. Ostatně první zdařilé vlaštovky tu jsou – najdete je v našem článku.

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře