Neděle, 14 dubna, 2024
DomůRecenzeRemote Mouse: Ovládání PC mobilem s Androidem, iOS i WP

Remote Mouse: Ovládání PC mobilem s Androidem, iOS i WP

Máte po ruce obrazovku, ale samotné PC se nachází ve větší vzdálenosti, než je vám pohodlné? Nechcete kvůli spouštění nebo přepínání na ní běžící prezentace odbíhat ke klasické klávesnici a myši a tím ztrácet kontakt se svými zákazníky?

Nebo snad ani nemáte možnost tuto obrazovku klasickými periferiemi ovládat, neboť od počítače na obrazovku nemáte výhled? Všechny tyto problémy za vás může vyřešit aplikace Remote Mouse. A třeba ji využijete i ve spoustě jiných situací – při sledování videí z postele počínaje, spouštěním hudby ve vašem domově konče.

Aplikace Remote Mouse promění váš telefon či tablet v bezdrátovou myš, klávesnici nebo touchpad, kterými můžete ovládat jakýkoliv počítač ve vaší blízkosti. Funguje to podobně, jako ovládání televize prostřednictvím aplikace na ovládání televize (Smart TV Remote a spol., o těchto aplikacích se můžete více dozvědět v našem článku zde).

Zapojení a ovládání počítače prostřednictvím aplikace Remote Mouse je velice jednoduché. Vedle samotného zařízení s Androidem, iOS či Windows Phone už potřebujete jenom síť Wi-Fi, k níž budete připojeni jak s počítačem, jež chcete ovládat, tak i se samotným telefonem. Remote Mouse je tak nejlepší používat v domácí či firemní síti, kde vám nehrozí, že se k zařízení napojí někdo cizí (minimálně vtipálkové jsou opravdu všude).

Co se týče samotné aplikace Remote Mouse, na Android a Windows Phone si ji můžete stáhnout zdarma s tím, že si připlatíte za některé nadstavbové služby jako je využívání klávesnice na šířku vašeho mobilu. Na App Store za ní pak zaplatíte 1,99 dolaru.

A jak na ovládání počítače telefonem nebo tabletem? Přikládáme podrobný návod, který vás konfigurací ovládání provede krok po kroku.

Návod na aktivování možnosti ovládání vašeho PC prostřednictvím telefonu či tabletu:

1. Na Google Play, App Store, či Windows Phone Store si do svého zařízení stáhněte aplikaci Remote Mouse (přímé linky na aplikaci v jednotlivých obchodech s aplikacemi následují).

[appbox googleplay com.hungrybolo.remotemouseandroid]

[appbox appstore 380450781]

[appbox windowsphone 2e10d8af-c993-497c-8924-33b787f5f48a]

2. Do počítače, kterým chcete telefon ovládat, stáhněte program Remote Mouse, nainstalujte ho a spusťte ho. Tento program najdete na oficiálních stránkách aplikace Remote Mouse zde (konkrétně se jedná o položku „Step 2, kde vyberete z operačního systému, pod nímž chcete program spustit – v současné době je Remote Mouse dostupná pro Windows XP, Vista, 7 a 8, plus Mac OS X 10.5, 10.6 a 10.7+).

3. Připojte počítač k Wi-Fi. To uděláte kliknutím na ikonku sítě v pravé části ovládací lišty, zvolením vybrané sítě ze seznamu dostupných sítí, případně vložením a potvrzením příslušného hesla. Předtím je samozřejmě nutné Wi-Fi v počítači aktivovat, obvykle příslušným tlačítkem na přední/zadní straně notebooku/počítače.

pripojeni

4. Do sítě, do které jste připojili svůj počítač, připojte také telefon či tablet, jímž počítač chcete ovládat. Jednodušeji řečeno, připojte telefon či tablet do stejné sítě, do které jste předtím připojili počítač. To uděláte přes položku nastavení, sítě Wi-Fi, kde je třeba toto připojení aktivovat a následně z dostupného seznamu vybrat požadovanou síť tak, jak jsme to popisovali i u předchozího bodu.

povolit-wi-fi

5. Po spuštění aplikace na vašem telefonu vám už nic nebrání, abyste vámi vybraný počítač mohli začít ovládat, ať už myší (resp. touchpadem) tak i klávesnicí, či přednastavenými gesty a zkratkami(ve verzi zdarma pouze základní nabídka, kterou můžete rozšířit mikrotransakcí).

remote-mouse-apk

Remote Mouse závěrečné shrnutí

Hlavní předností Remote Mouse je naprosto jednoduchá aktivace a bezproblémový chod. Za její další obrovskou přednost považuji široké možnosti nastavení, díky nimž si můžete zvolit scrollovací rychlost, rychlost pohybu ukazatele myši, používání myši pro leváky či praváky, nebo možnosti přetahování oken.

Největším nedostatkem Remote Mouse je pak absence české klávesnice, což hodně zkomplikuje psaní dokumentů. Tento poklesek se sice dá do jisté míry napravit zapojením automatických oprav ve Wordu, to ale není stoprocentní řešení. Proto je Remote Mouse v našich končinách vhodná spíše jako náhražka za myš.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře