Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoft koupil tvůrci hry Minecraft za 53 miliard korun

Microsoft koupil tvůrci hry Minecraft za 53 miliard korun

Americký softwarový gigant Microsoft uskutečnil další velký obchod, když koupil společnost Mojang, která stojí za oblíbenou hrou Minecraft. Cena je přitom vyšší, než se původně odhadovalo. Microsoft nakonec za švédský podnik zaplatí 53,4 miliardy korun (2,5 miliardy dolarů).

Potvrdila se spekulace z minulých dnů, kdy o tom, že uzavření dohody mezi oběmi firmami je na spadnutí, informoval server Wall Street Journal. „Minecraft je jedna z nejpopulárnějších značek všech dob,“ uvedl na webu news.xbox.com Phil Spencer, šéf herní divize Xbox. „Budeme o Minecraft a jeho komunitu pečovat tak, jak jsou dnes lidé zvyklí,“ dodal.

Zakladatel studia Mojang Markus Persson, který si přišel na pohádkové jmění, na svém blogu již uveřejnil zprávu, ve které tvrdí, že po finalizaci dohody Mojang opustí a bude se věnovat svým projektům.

Minecraft je titul, kde si hráč musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objevují příšery. Úspěch hry na PC vyústil ve vytvoření verzí pro další platformy.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře