Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyČtyři miliony za den: Nové iPhony 6 zdvojnásobily rekordní předobjednávky

Čtyři miliony za den: Nové iPhony 6 zdvojnásobily rekordní předobjednávky

Apple oznámil, že předobjednávky nových iPhonů za pouhých 24 hodin překročily čtyři milióny. Je to více než dvojnásobek předchozího rekordu dvou miliónu předobjednávek, který držel iPhone 5. Uživatelé tak zcela jasně dali najevo, co si o kvalitách a parametrech nových modelů skutečně myslí.

Nové chytré telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus budou na vybraných hlavních trzích dostupné už tento pátek. Další země, ovšem bez České republiky budou následovat o týden později. 26. září se nové iPhony začnou prodávat například v Rakousku, Švýcarsku, Nizozemí, Lucembursku nebo Itálii. U nás budou telefony dostupné až během října.

Předobjednávky iPhonů 6 rozdrtily předchozí rekord iPhonu 5, u kterého Apple během 24 hodin napočítal dva miliony předobjednávek. iPhone 4S si za prvních 24 hodin objednal milion lidí.

Loňské iPhony 5S a 5C nelze do porovnání zařadit, oba telefony se totiž začaly rovnou prodávat.

847

Zdroj: Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře