Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyReklama na mobil Kazam Tornado 348 je prý ponižující a sexistická. V...

Reklama na mobil Kazam Tornado 348 je prý ponižující a sexistická. V Británii ji zakázali

Britská ASA (Advertising Standards Authority), organizace pro regulaci reklamy, zakázala propagační spot na smartphone Kazam Tornado 348. Důvod? Klipem provází modelka ve spodním prádle.

Britský úřad pro dohled nad reklamním trhem (ASA) znovu zasahuje. V minulých dnech zakázal propagační spot na mobilní telefon Kazam Tornado 348. Podle odborníků na reklamu je tento snímek sexuálně sugestivní a zpředmětňuje ženy.

Jablkem sváru je řada smyslných záběrů na spoře oděnou modelku, které potěší především mužské oko. Nechybí vyzývavé kousnutí do rtu nebo záběry na prst přejíždějící přes dekolt. Samotný smartphone lze v reklamě přitom zahlédnout až v samém závěru, kdy si žena uvědomí, že je natolik tenký, že je možné na něj snadno zapomenout a ponechat jej například v kapse košile.

Zástupci společnosti Kazam samozřejmě s verdiktem ASA nesouhlasí. Není jim to ale nic platné. V současné podobě nesmí být reklama na území ostrovního státu vysílána.

Zdroj: Unlockpwd

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Toto je debilita dnešnej doby. Čo je zlé na tom, ak muž obdivuje krásu ženy? Veď práve to ho vedie ku galantnému správaniu. Sú rozdiely, ktoré priniesla sama príroda a ich potlačenie je umelé a vedie k degenerácii vzťahov. Od prírody sú ženy obdivované a muži tí, čo obdivujú. Sexyzmus je len výplod zatrpknutých babizní a chlapov, čo si myslia, že ak sú nešťastní oni, musia byť aj ostatní.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře