Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeRecenze: Wind-up Knigh – Forrest Gump na klíček

Recenze: Wind-up Knigh – Forrest Gump na klíček

Wind-up Knight se řadí do kategorie autorun akcí, kterých je na současném trhu víc než požehnaně. Ne každá z nich samozřejmě stojí za zmínku, ale jak by někdo mohl podotknout, s kvantitou často přichází kvalita. A já bych mu dal v tomto případě za pravdu.

Příběhová linie u her není něco, na čem bych nějak úpěnlivě lpěl. Ale pokud se tam vyskytne a stojí za to, hře věnuji mnohem větší pozornost a více se u ní bavím, což je logické. U kategorie runakcí se stává už pomalu zvykem, že příběh je nemastný, neslaný, nebo zcela chybí. A tak z her tohoto typu se stávají bezduché „klikačky“, se stupidními cíli, kterými tak akorát zabíjíte nudu. To ovšem neplatí pro Wind-up Knight. Tady už na začátku hry vás čeká vyčerpávající zasvěcení.

Vše to započne tím, že obdržíte e-mail od krále Hercula IV s předmětem, cituji:„ OMG PRI1NC355 GET! “. Dozvíte se, že dcera monarchy byla unesena podlým Temným Rytířem. Král si je vědom sympatií, které k princezně chováte, a tak vás požádá o její záchranu. Zoufalý otec vám také přeposlal e-mail od Temného Rytíře. V něm se únosce doslova chvástá svým činem a na vaši adresu poslal ne jednu slovní urážku. Takže si to shrňme. Hra se odehrává v době, kdy se k boji tasí meče.

Král vám posílá e-maily s předmětem o odcizení jeho dcery. A temný rytíř, který spáchal onu zlotřilou ohavnost, se v emailu vyjadřuje jak narcistický hráč World of Warcraft. Nemůžu se zbavit pocitu, že celá tahle šlamastyka skončí opravdu zajímavě.

unnamed3

O běh se postará hra sama, na vás už bude „jen“ se vyhnout všem těm pastem, propastem a hrotům, které z vás v důsledku vaší chvilkové mohou udělat špíz. Na své cestě za osvobozením princezny budete narážet na potvory všeho druhu, které se vám budou snažit vaši výpravu zhatit.

Určitě si hned na začátku všimnete klíčků, který vám trčí z vašich zad. Nejedná se jen o nějaký bezúčelný prvek. Kromě toho, že během misí budete sbírat mince, narazíte také na malé stříbrné klíčky. V levém rohu obrazovky se nachází pár ozubených koleček, které v průběhu vaší mise mění barvu. To značí, kolik kinetické energie ještě máte a jak dlouho si váš hrdina udrží své tempo. A ony stříbrné klíčky opět „natáhnou“ vašeho hrdinu, čímž se jeho výdrž obnoví.

Jde vidět, že si vývojáři dali opravdu záležet na tom, co ve výsledku hru posouvá před konkurenci. A to jsou detaily. Během načítání jednotlivých misí si můžete v dolní části displeje přečíst tipy. Rady se převážně tykají hratelnosti. Narazíte ale také na tipy tzv. hezké princezny. Díky nim se dozvíte, že populární princezna se denně koupe a dokonce používá i deodorant. Takových vtipných i méně vtipných tipů najdete ve hře desítky.

unnamed5

Jelikož je celá hra zasazena do dob rytířů, princezen a králů (s e-mailem), vše má také dobový vzhled. Od fontů textů až po ikony. Grafické zpracování, které je zkrátka znamenité, jednoznačně patří mezi hlavní taháky tohoto titulu. Ani hudební doprovod, který vám bude po boku během misí, nezarmoutí.

Počet ovládacích prvků je opravdu skromný. Začínáte se třemi – výskok, skrčení a úder mečem. Později se přidá i čtvrtý. A to obrana štítem před padajícími předměty, jako jsou například sudy. U autorun akcí tohoto typu je zvykem, že při pauze a následovném obnovení hry, se spustí několikasekundová časomíře. Díky ní máte čas přesunout své prsty na ovládací prvky a tak zabránit zbytečnému kolapsu. Zde ale tento prvek chybí, na což jsem taky nejednou doplatil.

unnamed8

Hodnocení: 8/10

Verdikt:

  • Najdou se lidé, co přístup vývojářů budou shledávat za „cool“, „in“ a vtipný. Konzervativnější nátury se nad tím pozastaví, pousmějí, ale tím to pro ně skončí. Tento titul má ve spoustu ohledech zajímavé nápady a to mu dává šmrnc, kterého je na herním trhu po čertech málo.

Co se mi líbilo:

  • Zakončit příběh tak, že princezna utekla s jedním ze strážců Temného Rytíře a mají se v blízké budoucnosti brát, je opravdu dosti originální.
  • Nechybí tomu nápad. A díky tomu vyčnívá z řad nudných kopií v kategorií run akcí.

Co se mi nelíbilo:

  • Stále se nehodlám smířit s absencí časomíry po návratu do hry.

[appbox appstore id482869428]

[appbox googleplay id=com.robotinvader.knightmare]

Web výrobce je zde

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře