Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeZorganizujte si svůj čas s Any.do – úkolníčkem do kapsy

Zorganizujte si svůj čas s Any.do – úkolníčkem do kapsy

Denně se setkáváme s řadou úkolů, se kterými se musíme vypořádat ještě předtím, než můžeme začít lenošit. Dříve se úkoly zapisovaly na papír, což mělo své kouzlo a přehlednost. Často se ovšem stávalo, že nezbedný papírek s úkoly zůstal doma na stole a vy jste stejně přesně nevěděli, co že to vše musíte zařídit.

S nástupem éry chytrých telefonů se nabídlo i elegantní a chytré řešení. Telefon máte většinu dne po ruce, proč si tedy úkoly nezapisovat rovnou do něj. Ukládání úkolů do sms zpráv je nepohodlné a nepřehledné, kalendář sice nabídne upomínky, avšak zacházení s poznámkami v něm mnohdy není úplně ideální. Přehlednou organizaci poznámek a pořádek nabídne kupříkladu úkolníček Any.do, který je dostupný pro Android i iOS.

Any.do (verze pro Android)

Any.do patří mezi špičku mezi aplikacemi svého druhu. Samozřejmě existuje i řada dalších, schopných. U Čechů a Slováků se však Any.do těší velké přízně i díky tomu, že je kompletně lokalizován do češtiny.

Po čerstvé instalaci vás uvítá tutorial, který během chvilky osvětlí většinu funkcí aplikace. Pak už je vše jen na vás.

Synchronizace mezi zařízeními

Při prvním spuštění máte možnost vytvořit si svůj účet, pod kterým budou následně poznámky synchronizovány mezi jednotlivými telefony a tablety, kde Any.do budete používat. Pokud o registraci nemáte momentálně zájem (nebo nejste připojeni k internetu), můžete ji přeskočit a později se k ní vrátit. Any.do bude plně fungovat i bez ní, pouze se nebude automaticky synchronizovat.

Any.do tak můžete používat například jako nákupní zápisník se svým partnerem, kdy jednotlivé položky můžete přidávat z více zařízení a navzájem je mezi sebou nechat synchronizovat, nebo jako organizátor akcí společně se svými přáteli.

any.do 1 any.do 2

Minimalistické prostředí a zdlouhavé animace

Celá aplikace je vytvořena v jednoduchém stylu tak, aby byla co nejpřehlednější a zároveň perfektně lahodila oku. Bohužel u Any.do narazíme na pořekadlo, že nic se nemá přehánět. Vývojáři se tak snažili vytvořit pěknou aplikaci plnou efektů, až to lehce přehnali a efekty prodlužují právě prováděné operace. Pokud jste zvyklí na funkčnost a rychlost, budete muset posilnit své nervy. Přitom by stačilo tak málo – přidat do nastavení možnost vypnout grafické efekty.

Úkoly se řadí podle data jejich splnění a podle složek, do kterých jsou roztříděny. Mezi těmito zobrazeními můžete následně přepínat a spravovat své úkoly jak potřebujete. Defaultně jsou v Any.do připraveny složky osobní a práce, není problém si vytvořit další, kolik jen bude pro vaši správu třeba.

Vytvoření poznámky

Rychlou poznámku přidáte ve výchozím okně v horní části obrazovky. Jednoduše napište, co budete chtít dělat, přidejte přátele, kterých se poznámka týká, a nastavte upomínku. Vkládat poznámky je možné i pomocí hlasového zadávání. Důležité upomínky můžete po rozkliknutí opatřit zvýrazněním. Kdykoliv se můžete vrátit do prostředí editace a přidat další poznámky či atributy, změnit složku pro zařazení, upomínku, vložit poznámku či přidat přátele. Mezi složkami lze úkoly rychle přesouvat dlouhým tapnutím na danou poznámku.

Nastavení a chování aplikace

V nastavení toho příliš pro změnění nenajdeme. Lze v něm editovat a spravovat vytvořené složky, měnit zvuk upomínek, rozesílat pozvánky přátelům na používání aplikace, nastavit první den týdne, změnit jazyk, či provést zálohu. Pokud by vám nevyhovoval bílý skin aplikace, můžete si v nastavení invertovat barvy do černého vzhledu.

Pro pravidelné organizování vašeho času a úkolů je Any.do vybavený funkcí Any.do moment. Jedná se o automatický připomínač, který vám v zadaný den a čas připomene, že byste si měli vyčlenit chvilku na naplánování vašich úkolů.

Any.do soustavně zobrazuje ve stavové liště nadcházející úkoly, toto zobrazení můžete taktéž aktivovat/deaktivovat v nastavení. Dále můžete aktivovat/deaktivovat chování aplikace po schůzce, zmeškaném hovoru a zatřesení.

V nastavení se můžete opětovně vracet k vašim hotovým a odškrtnutým úkolům. Vždy tak máte možnost vrátit zpět upomínku nedokončeného úkolu, i když jste si jej už odškrtnuli.

Jestliže vlastníte Google Glass, můžete si v nastavení zvolit zapnout/vypnout zobrazování upomínek na těchto chytrých brýlích.

any.do 3 any.do 4

Buďte odměněni za plnění svých povinností

V neposlední řadě je zajímavým doplňkem odměňování uživatele za používání aplikace a plnění zadaných úkolů. Díky funkci odměny Kiip se vám tak na displeji mohou zobrazovat in-app reklamy se slevovými či jinak zvýhodněnými nabídkami. Mnohé však tyto odměny mohou spíše rušit, naštěstí je lze v nastavení aplikace vypnout.

Závěrem

Any.do má v sobě velký potenciál, co se správy poznámek a úkolů týče. Kladně lze hodnotit české rozhraní a online synchronizaci. Jako nedostatky pak najdeme absenci zobrazování poznámek v Google kalendáři (i když dle tvůrců Any.do bude tato funkce přidána v jedné z dalších aktualizací) a nemožnost vypnout či urychlit zdlouhavé animace.

Sečteno, podtrženo, Any.do je šikovný úkolníček, který by měl být součástí každého telefonu či tabletu, jehož majitel má plno práce a nechce své úkoly či poznámky nosit pouze ve své hlavě.

[appbox googleplay com.anydo]

[appbox appstore id497328576]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře