Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyRazie v Googlu! Španělská policie prohledala jeho madridské kanceláře

Razie v Googlu! Španělská policie prohledala jeho madridské kanceláře

Španělská policie v rámci vyšetřování daňových podvodů a praní špinavých peněz provedla razii v madridských kancelářích americké internetové společnosti Google. Informoval o tom server The Guardian.

Mluvčí Googlu v reakci uvedla, že firma ve Španělsku postupuje v souladu s tamními zákony, stejně jako ve všech ostatních zemích, kde působí. Dodala, že Google s úřady spolupracuje, aby vyjasnil všechny otázky.

Google má kvůli daním potíže ve většině evropských zemích. Koncem května francouzská policie v rámci vyšetřování daňových podvodů a prohledala kanceláře Googlu v Paříži. Problémy měl i ve Velké Británii, kde se v lednu nakonec s tamní vládou dohodl, že doplatí na daních 130 milionů liber (4,2 miliardy Kč). Tomuto kroku předcházela kontrola účetnictví, kterou v Googlu provedly britské daňové orgány.

Na daňové praktiky velkých internetových firem, zejména pak na to, že tyto podniky přesouvají zisky do zemí s nižší daňovou zátěží, si v Evropě stěžuje stále více států.

5052

Zdroj: Guardian

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře