Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyJe čas rozbít prasátko: Tablety Microsoft Surface (Pro) už se prodávají v...

Je čas rozbít prasátko: Tablety Microsoft Surface (Pro) už se prodávají v Česku

Na českém trhu se začínají prodávat zařízení Microsoft Surface. V nabídce se nachází jak 12,3″ modely z nejnovější produktové řady Surface Pro 4, tak dvojice 10,8″ variant z řady 3. Spolu s tablety lze zakoupit také příslušenství sahající od speciálních dotykových per přes obaly a klávesnice v jednom až po dokovací stanice.

Čtvrtá generace tabletu Surface Pro se vyznačuje 12,3″ displejem s rozlišením 2 736 × 1 824 pixelů, který při použití speciálního dotykového pera dokáže rozeznat až 1024 úrovní tlaku. Při práci jej před poškozením brání čtvrtá generace ochranného skla Gorilla Glass, během přenášení a cestování pak jako ochranný prvek poslouží také odnímatelná podsvícená klávesnice TypeCover se skleněným touchpadem a čtečkou otisků prstů.

Pracovní tempo zařízení udává dle zvolené konfigurace jeden z Intel Core procesorů šesté generace Skylake. Vybírat mohou zákazníci mezi úspornější variantou s procesorem Intel Core M, případně sáhnout po výkonnějším modelu s Intel Core i5 nebo i7. Od toho se odvíjí také velikost operační paměti a SSD, přičemž v nejvyšší variantě lze počítat s 16 GB RAM a 512GB SSD úložištěm.

4

Na zadní straně hořčíkového těla má své místo polohovatelný stojánek, který doplňuje také 8Mpx kamerka s autofokusem. Prostřednictvím 5Mpx přední kamerky se pak lze přihlašovat do systému s využitím funkce Windows Hello. Potěší také tloušťka pouhých 8,45 mm a váha 786 g, respektive 766 g ve verzi s procesorem Intel Core M.

Zařízení Microsoft Surface Pro 4 jsou k dispozici na CZC.cz celkem v 6 výkonnostních variantách, jejichž cena začíná na 27 099 Kč a končí na 66 399 Kč včetně DPH za nejvýkonnější model. Vedle čtvrté generace jsou dostupné také 2 modely z produktové řady Surface 3 s procesory Intel Atom. Cena nejlevnějšího modelu začíná na 16 199 Kč.

3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře