Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyRadio Dot System od Ericssonu zrychlí mobilní internet v obchodních centrech

Radio Dot System od Ericssonu zrychlí mobilní internet v obchodních centrech

Švédská telekomunikační společnost Ericsson a jeden z ruských operátorů Mobile TeleSystems (MTS) úspěšně odstartovali první komerční provoz systému Radio Dot System. Jeho úkolem je zesílit mobilní signál a rychlost internetu v místech, kde to dosud nebylo možné – například v obchodních centrech, velkých budovách nebo na veřejných prostranstvích.

Podle nedávné studie Ericsson ConsumerLab až 90 % spotřebitelů zaznamenalo za poslední dva roky zvýšený provoz v mobilních sítích, s čímž souvisí i jejich zpomalení. Nárůst datového provozu souvisí i s měnícími se potřebami uživatelů, kteří „surfují“ více než kdykoliv předtím, jsou aktivní na sociálních sítích, sledují a sdílejí videa a fotografie, případně jsou připojeni kvůli práci. Z toho jasně vyplývá potřeba zkvalitnění pokrytí zejména na vysoce frekventovaných místech, jako jsou kancelářské budovy, nákupní centra, kulturní akce a podobně.

Radio Dot System je pro tento účel ideálním společníkem, neboť vyniká kompaktními rozměry a hmotností pouhých 300 gramů, díky čemuž ho lze nainstalovat takřka kamkoliv. Aktuálně je nové řešení testováno v nákupním centru s rozlohou 50 tisíc metrů čtverečních ve městě Astrachaň, které se nachází na jihu evropské části Ruska. Zákazníci operátora Mobile TeleSystems při nákupech mohou využívat mobilní síť s průměrnou rychlostí 14 Mbps. Technologie je integrovaná do komerční 3G sítě s funkcionalitou Carrier Aggregation.

20150889890_8f4d8f487f_z 20330474112_e0698c1b63_zZdroj: Ericsson

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře