Pondělí, 13 května, 2024
DomůRecenzeRace Illegal: High Speed 3D - Nic moc pouliční závody

Race Illegal: High Speed 3D – Nic moc pouliční závody

Již na první pohled je jasné, že tato hra nemůže bojovat o příčky nejvyšší, ale i přesto přese všechno si určitě najde své fanoušky, protože nabízí relativně náročné závody s trochu jiným pojetím. O co že to jde? Možná jste z jiných her zvyklí, že vaši soupeři si v pohodě jezdí ve své ideální stopě a vůbec se nezajímají, zda je někdo předjíždí nebo ne.

Zde je to úplně naopak, protože se setkáte soupeři, kteří mají laťku agresivity nastavenou hodně vysoko. V závodě se to projeví tak, že vás budou blokovat a uzavírat možné cesty.

Kariéra

Velká agresivita soupeřů samozřejmě není jediné lákadlo hry. Mezi další patří například obsáhlá kariéra. V ní si zahrajete za neznámého mladíka, který se teprve chystá probíjet skrze ilegální závody. Protože jste tna úplném začátku, budete mít k dispozici pouze nejslabší vozy. Ty je sice možné vylepšovat za vydělané peníze ze závodů, nikdy ale nedosáhnou takových kvalit, jako nejlepší auta.

Auta jsou rozdělena do třech sérií, přičemž v každém jsou tři typy. Celkem si tedy budete moci zajezdit v devíti automobilech na dvaceti okruzích, které postupně budete odemykat v průběhu kariéry.

Jak už jsem zmínil ve hře je možný tuning. U každého auta můžete vylepšit některou z vlastností jako je rychlost, turbo, řízení nebo zrychlení. Každou vlastnost je možné vylepšit celkem pětkrát. Ceny tuningu jsou nastaveny velmi nízko a tak brzy vylepšíte vše na maximum nebo si raději peníze ušetříte a koupíte lepší auto. Svůj bourák si ještě můžete různě polepit například ohnivým vzorem nebo přestříkat jinou barvou.

Šampionát a pouliční závody

Kariéra se rozděluje na dvě podskupiny. Tou první je šampionát, kde můžete vyhrát až 25 pohárů a stejně jako ve druhé skupině pouličních závodů, se zde setkáte s několika typy závodů, jako je driftování, udržení průměrné rychlosti nad určitou hranicí, opatrné závody bez chyb, bourání do soupeřů nebo klasický závod, který musíte vyhrát. Jiné místo než první totiž není bráno jako úspěch a při neúspěchu musíte závod opakovat. V pouličních závodech vyzýváte postupně jednoho závodníka po druhém a absolvujete několik typů závodů. Závodníků je 15 a závodů zde nalezneme kolem 40, což už je pořádná dávka zábavy společně se šampionátem.

Multiplayer a Quick Race

To ale stále není vše. Mimo singleplayeru a rychlých závodů, ke kterým se ještě dostaneme, můžete hrát také online proti reálným soupeřům. Zde buďto vytvoříte server, nebo se k nějakému připojíte. Závodíte celkem proti 6 soupeřům, přičemž pokud se vám nepodaří sehnat všech 6, vůbec to nevadí a závodíte pouze s tím, co je k dispozici.

Rychlé závody jsou už standardní záležitostí v závodních hrách a tak to vezmeme jen krátce. Výběr tratí se rozděluje do pěti destinací po pěti tratích (celkem 20) a po vybrání počtu soupeřů od jednoho až po sedm můžete závodit. Vybrat si opět můžeme buďto klasiku, drift a tak dále.

Ovládání a další nastavení

Jak už jste nejspíše poznali, nejedná se o tak úplně obyčejnou hru a dokládají to i možnosti volby tří druhů ovládání. Jako výchozí je použito ovládání pomocí gyroskopu, což je asi i zároveň nejlepší způsob, jak vůz ovládat. Poté tu máme dotyk na displej nebo virtuální volat. U gyroskopu si ještě můžeme zvolit automatické nebo manuální zrychlení. Citlivost je nastavena velmi příjemně, a tak už po chvilce hraní si na ovládání v zatáčkách hravě zvyknete.

Zvláštností v této hře jsou vibrace. Není tu totiž jen jeden druh, ale je jich víc a jsou rozlišovány podle turba, chyb nebo nárazu do vozidla. Každá akce má ojedinělou vibraci. Pokud máte slabší stroj, na kterém se rozhodnete, můžete mu ulevit od nějakých grafických vylepšení a ve hře v nastavení je jednoduše vypnout. Kromě volby jazyka a jednotek rychlosti (výchozí mph) to je z nastavení vše.

Mikrotransakce a reklamy

Velkou ale opravdu velkou kaňkou na celkovém dojmu  je velká míra reklam. Reklam se samozřejmě zbavíte, pokud nebudete připojení k internetu nebo se rozhodnete koupit plnou verzi hry. Ano, ačkoli se Race Illegal: High Speed 3D tváří, že jsou plně zdarma, a to i bez in-game plateb, bohužel tomu tak není. Hra má odemčeno prvních devět levelů, což znamená cirka první třetinu kariéry a poté vás požádá o zaplacení poplatku pro zpřístupnění zbytku obsahu. To platí ale pouze pro majitele zařízení s  Androidem. Vlastnící zařízení od Applu za hru zaplatí hned na začátku a již nemusí platit během hry.

Grafika a zvuk

Grafický kabátek se dá v klidu zařadit do průměru. Už jsem viděl lépe zpracované hry než je tato, ale nejde o nic hrozného. S trochou nadsázky je to taková lite verze posledního dílu Asphalt. Se zvukem také nemám žádný problém, tedy pokud pominu trochu vyšší hlasitost soundtracku při závodu.

Závěr

Hra je klasickým vyšším průměrem, kterému na místa nejvyšší chybí opravdu hodně. I přesto dokáže zabavit na dlouhé chvíle, a pokud jste milovníky závodních her, jistě si Race Illegal: High Speed 3D užijete. Na závěr bych chtěl jen upozornit, že pokud se vám hra zdlouhavě načítá, vypněte připojení k WiFi  a problém zmizí. Na opravě se podle studia HeroCraft pracuje, ale ještě musíme chvíli vydržet.

Celkové hodnocení: 6/10

[appbox appstore id431843055]

[appbox googleplay com.herocraft.game.raceillegal]

 

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Race Illegal/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře