Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPrvní smartphone z řady Android Silver vyrobí LG. Ohromí nekompromisní výbavou

První smartphone z řady Android Silver vyrobí LG. Ohromí nekompromisní výbavou

V posledních týdnech se množí hlasy, které tvrdí, že Google chystá konec stávajícího programu referenčních přístrojů Nexus. Namísto toho prý připravuje program Silver, který by měl zkušenost z používání čistého Androidu přinést masám. Nexus i Google Play Edition (GPE) telefony jsou určeny především vývojářům a nadšencům.

První smartphone z programu Silver by mělo vyrobit LG. Alespoň to na svém twitterovém účtu nyní tvrdí známý tipster @evleaks. Pohánět jej údajně bude čipset Qualcomm MSM8994, který obsahuje procesor Snapdragon 810 a grafickou jednotku Adreno 430. Čelní část smartphonu, o němž se hovoří jako o nástupci současného Nexusu 5, by mohl zabírat QHD displej s rozlišením 1 440 × 2 560 px. Součástí výbavy asi budou i 3 GB RAM.

Specifikace je špičková a tak je spíše otázkou, jakou cenovou politiku výrobci, kteří se do programu Silver zapojí, zvolí. Uživatelé ale mohou nejspíše očekávat konec špičkovým smartphonům s dotovanou cenovkou. Domnívat se, že by takto vybavený model LG nabízelo za cenu kolem deseti tisíc, je totiž naivní.

specs

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. opět LG… Samsung si myslím, že to vyrábět moc nechce, aby neohrozil prodeje svých vlajkových lodí a LG to drží nad vodou…

  2. Nexusy od LG jsou super. To zpracování je někde jinde než mel Nexus S a Galaxy Nexus.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře