Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzePropojte PS4 s mobilem a hrajte své oblíbené hry na cestách!

Propojte PS4 s mobilem a hrajte své oblíbené hry na cestách!

Jednou z nejzajímavějších funkcí nového PlayStationu je Remote Play, která vás nechá hrát všechny své oblíbené hry i pokud se pohybujete daleko od televize.

Abyste si tuto funkci zpřístupnili, donedávna jste potřebovali vlastnit buď PlayStation Vitu, nebo smartphone od Sony. Díky šikovným vývojářským ručičkám se však tato možnost nově otevřela pro všechny majitele Androidů. Far Cry 4, Dragon Age: Inquision, nebo Dying Light si tak na Androidu můžete zahrát i bez nutnosti kupovat novou Xperii.

V článku níže vás v několika krocích provedeme propojením smartphonu s PlayStationem 4 a přidáme i návod na to, jak při hraní na mobilu využít klasické PS4 ovládání.

Krok číslo 1

Abyste si zpřístupnili funkci Remote Play na svém mobilu s Androidem, samozřejmě budete potřebovat příslušnou aplikaci. Tuto aplikaci je v současné době třeba stahovat z externího zdroje (nachází se ve fázi beta, ačkoliv je stabilní), proto před stažením ve svém smartphonu nezapomeňte zaškrtnout možnost stahování souborů z neznámých zdrojů.

Krok číslo 2

Jakmile budete mít aplikaci Remote Play staženou do svého mobilu, stačí otevřít správce souborů, najít její umístění, poklepat a spustit a následně potvrdit instalaci.

ps4-remote-play-01

Krok číslo 3

Zatímco se vám aplikace na mobilu instaluje, zapněte PlayStation 4, najděte záložku „Nastavení“, v následujícím menu pokračujte potvrzením položky „Remote Play Connection Settings“ a následně vyberte možnost „Add Device“.

ps4-remote-play-02

Krok číslo 4

Nyní se vraťte ke svému mobilu. Spusťte aplikaci, zmáčkněte „Next“ a vyberte možnost „Skip“. Pakliže se vám načte internetová stránka Sony, přihlaste se zde svými PS4 údaji, potvrďte a vraťte se. Následně se dostanete na obrazovku s velkým číselníkem a okénkem, do nějž vepište kód, který se vám ukázal na obrazovce (viz. obrázek).

ps4-remote-play-03

Nemusíte se bát, že tento krok budete muset podstupovat pokaždé, když se vám zachce hrát na mobilu. PlayStation si toto připojení propříště bude pamatovat a tak už bude stačit pouze zapnout aplikaci a potvrdit kliknutím na tlačítko „Next“.

Krok číslo 5

Jakmile se vytvoří připojení, na svém mobilu či tabletu uvidíte úvodní obrazovku PlayStationu přesně tak, jako ji vidíte na televizi. Smartphone kromě zobrazování slouží i jako ovládání.

Krok číslo 6

Smartphone lze využívat také pouze k zobrazování s tím, že pro ovládání k němu připojíte klasický PS4 gamepad. Pro tuto funkci nicméně musíte mít rootnutý telefon. Pokud root máte, stačí si stáhnout tohoto managera, následně aplikaci přesunout do složky /system/app/ a oprávnění změnit na RW-R-R. Po restartovnání smartphonu by všechno mělo běžet jako po másle.

sony-controller-3Zdroj: 1, 2

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře