Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyProjekt Ara: Rozpadl se? Nerozpadl se!

Projekt Ara: Rozpadl se? Nerozpadl se!

Internet včera zaplavily šokující zprávy o tom, že modulární smartphone Projekt Ara se v průběhu drop testu rozpadl. Informaci přinesl samotný Google na Twitterovém účtu Projektu Ara. Nyní však došlo ke korekci zprávy. 

Google na tomtéž Twitterovém účtu totiž uvedl, že zpráva o katastrofálním drop testu telefonu  a následné změně technologie úchytu jednotlivých částí smartphonu byla jenom vtip. Nutno podotknout, že dosti nevybíravý vtip, vzhledem k tomu, že zpráva „zvedla ze židle“ tisíce fanoušků.

A v čem tkví tedy opravdový problém Projektu Ara? Podle neoficiálních zdrojů jde především o vylepšování samotného fotoaparátu, který se už v průběhu vývojářské konference Google I/O jevil velmi slabě. Zdali Google dokáže se svou konkurencí vyrovnat síly a přinést nám opravdu funkční zařízení, se snad dočkáme už napřesrok. Do té doby budeme doufat, že se na trnité cestě Projektu Ara už neobjeví žádné překážky a to ani ty teoretické.

Project-Ara

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře