Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyOperační systém Android drží monopol, patří mu neuvěřitelných 82% trhu

Operační systém Android drží monopol, patří mu neuvěřitelných 82% trhu

Agentura Gartner uveřejnila průzkum trhu za druhé čtvrtletí roku 2015. Z tohoto průzkumu vyplývá, že Androidu se i navzdory meziročnímu poklesu velmi daří. Tento operační systém totiž zabírá až 82% celého trhu.

Z průzkumu dále vyplynulo, že zatímco Android zaznamenal meziroční nárůst prodejů o 1,6%, konkurenční platforma iOS si oproti tomu polepšila hned o 2,4%. Za duben, květen a červen 2015 se tak prodalo „pouze“ 271 milionů zařízení s Androidem, zatímco za stejné období roku minulého to bylo 243 000 Android zařízení. Za tuto situaci pravděpodobně může přesycení trhu s Androidem.

Analytici dále předpověděli, že v následujícím kvartálu se mírně propadnou prodeje zařízení od Applu. Většina zákazníků totiž prý čeká na uvedení nových iPhonů, které mají být představeny v průběhu září.

Výhodou Androidu je, že ho používá hromada různých výrobců, která nabízí spoustu různých druhů zařízení a funkcí.

A jedna zajímavost nakonec – Android má společně s iOS pod palcem až 96,8% trhu.

tabulka

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Prodalo se o 28 milionů zařízení meziročně více a je tam pouze? Co to psalo za amatéra? Slovosled mu nic neříká…sice Android rostl pomaleji než celý trh ale zařízení s tímto OS se prodalo meziročně v absolutních číslech více tudíž nějaké „pouze“ není na místě… Ovšem nejlepší je ze ačkoli má Android monopol prakticky, tak zisky z prodeje telefonu si rozebere v podstatě všechny Apple 😀 Něco ještě případne na Samsung ale zbytek výrobců buď prodělava ( teď se nejvíce řeší SONY a HTC, paradoxně dle mojich zkušenosti TOP výrobci telefonu) nebo jsou rádi že se dostanou do černých čísel (viz LG které ve výsledku vydělalo na mobilu po odečtení všech nákladů 10 centů na jednom přístroji :D) Celkem také bude zajímavé a sledovat jestli bude Microsoft dále dotovat vývoj telefonů s Windows nebo se na ně vykašle a také bych vypsal sázky kdy zkrachuje Blackberry. Pochybuji že je rentabilni vyvíjet OS když prodeje už jsou sotva nad milionem kusů kvartáně. Každopádně máme tady další monopol, stejně jako vládne počítačům Windows, tak telefonům Android. Nebýt iPhonu, byla by ta dominance absolutní. Osobně se mi to moc nelíbí nemám moc k těmhle megakoroporacim důvěru. Škoda že Nokie se dala na partnerství s MS když měla nový systém MeeGo, který vyšel jen v telefonu Nokia N9. Možná by dneska mohl mobilní trh vypadat jinak a naše osobní data by nebyla všechna v rukou amerických firem, ale aspoň v rámci EU kde jsou přísnější zákony na ochranu osobních dat. Vidím v tom velké nebezpečí a když jsem teď četl o to nové díře v Androidu s těmi MMS, dost jsem se zalekl když si člověk představí že ten sytém je na několika miliardách (!!!) zařízení.

  2. Celý ten článek je nesmysl měl by vypadat asi takto: Zatímco z průzkumu vyplynulo že meziročně penetrace systémem Android poklesla z 83,8% na 82,2% ,systém iOS nadále zvyšuje svůj podíl na trhu s mobilními přístroji a dokázal růst o 2,4% a patří mu nyní 14,6% trhu. Rostl tak lépe než trh a iPhonu se prodalo o 13 milionů mezikrartalne více, než před rokem. Také počet přístrojů se systémem se prodalo více, z 243 milionů před rokem na 271 milionů letos. Trh však rošt rychleji takže procentuální podíl klesl o 1,6%. Za tento stav již zřejmě může nasycení trhu s tímto OS. Asi takhle bylo mělo vypadat paní redaktorko 🙂 to co tam máte je šnůška nesmyslů…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře