Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyProdeje smarpthonů od LG váznou, firma znovu vykázala ztrátu

Prodeje smarpthonů od LG váznou, firma znovu vykázala ztrátu

Jihokorejský výrobce LG vykázal v posledním čtvrtletí loňského roku nečekaně ztrátu. Způsobil to hlavně nepříznivý vývoj směnných kurzů, mimořádný daňový náklad a ztráta divize chytrých telefonů.

Čistá ztráta činila 140,4 miliardy wonů (2,9 miliardy Kč), snížila se však z předloňských 205,7 miliardy wonů, uvedla firma.

Analytici dotazovaní agenturou FactSet čekali naopak čistý zisk 134 miliard wonů. Příjmy ve čtvrtletí klesly o pět procent na 14,6 bilionu wonů.

Provozní zisk však stoupl o 27 procent na 349 miliard wonů. Firmě pomohly vysoké zisky v divizi televizorů a zájem spotřebitelů o pračky.

LG je druhým největším výrobcem televizorů na světě za firmou Samsung. Výrobcům pomáhá pokles cen televizních obrazovek. Provozní zisk divize televizorů vyskočil na 109 miliard wonů z předloňských dvou miliard wonů a zisk divize domácích spotřebičů se více než zdvojnásobil na 215 miliard wonů.

Divize mobilních telefonů však vykázala provozní ztrátu 44 miliard wonů a ve ztrátě skončila již druhé čtvrtletí za sebou. LG se potýká s problémy zejména kvůli silné konkurenci firem jako Apple, Samsung a Huawei.

gsmarena_001

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře