Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyPro Nokii 6.1 je nově dostupný Android 9.0 Pie

Pro Nokii 6.1 je nově dostupný Android 9.0 Pie

Společnost HMD Global oznámila dostupnost aktualizace s Androidem 9 Pie pro svůj chytrý telefon Nokia 6.1. Jde tak již o druhý model tohoto výrobce (po Nokii 7 plus), který se kýženého updatu dočkal.

Android Pie přichází s novinkami především v oblasti AI a strojového učení a přináší uživatelům možnost většího přizpůsobení prostředí a celkově pohodlnější zážitek z každodenního používání telefonu. Aktualizace nabídne rovněž vylepšenou výdrž baterie díky funkci adaptive battery, která využívá hloubkové učení k analýze využití kapacity akumulátoru u nejdůležitějších aplikací. A to není vše. Protože Nokia 6.1 byla vybrána společností Google do programu Android One, získává také exkluzivní přístup k funkci App Actions. Ta napomáhá k rychlejšímu použití telefonu předpovídáním dalšího kroku a zobrazením doporučené akce telefonu.

Další klíčové funkce aktualizace:

Slices – Identifikuje relevantní data oblíbených aplikací, aby byly snadněji dostupné, kdy je to nejvíce potřebné.

Adaptive brightness – Automaticky přizpůsobuje jas displeje podle naučených zvyklostí uživatele.

New System navigation – Přináší jedno domovské tlačítko zajišťující inteligentní predikce a doporučení (nutno povolit uživatelem).

Pro úplnost dodejme, že Nokia 6.1 je poháněna procesorem Snapdragon 630, má 5,5palcový Full HD displej, vzadu pak najdeme 16Mpx fotoaparát s optikou Zeiss, nechybí 3000mAh baterie s podporou rychlého nabíjením, USB-C konektor či prostorový zvuk.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře