Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyIBM si udělalo zálusk na Red Hat, přijde ho na 34 miliard...

IBM si udělalo zálusk na Red Hat, přijde ho na 34 miliard dolarů

Americká firma IBM kupuje softwarovou společnosti Red Hat za 34 miliard amerických dolarů (769,8 miliardy korun). Jedná se zatím o největší akvizice uskutečněnou tímto gigantem. IBM od akvizice očekává, že díky ní posílí své současné aktivity a portfolio služeb i projektů především v oblasti cloudu. Upozornila na to agentura Reuters.

„Akvizice Red Hat mění hru. IBM se stane světovou jedničkou v poskytování hybridního cloudu, nabídne společnostem jediné řešení otevřeného cloudu, které otevře plnou hodnotu cloudu pro jejich podnikání,“ uvedl šéf IBM Ginni Rometty.

Za jednu akcii Red Hat IBM zaplatí 190 dolarů, tedy zhruba 4300 Kč. Dohoda by měla být finalizována ve druhé polovině příštího roku.

Red Hat se specializuje na operační systémy Linux, první verze platformy Red Hat Linux byla klientům distribuována 31. října 1994. Red Hat bude i nadále vést Jim Whitehurst a současný management. Zachované mají být i současné centrály, pobočky či značky podniku.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře