Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAlcatel 1T 10 je levný tablet s praktickým pouzdrem s integrovanou klávesnicí

Alcatel 1T 10 je levný tablet s praktickým pouzdrem s integrovanou klávesnicí

Společnost TCL Communication uvedla na český a slovenský trh tablet Alcatel 1T 10, který je určen pro celou rodinu. Novinka je vybavena velkým 10,1palcovým IPS displejem s HD rozlišením, a je proto vhodná k prohlížení webu, hraní her nebo sledování videí. Mezi další výhody patří nízká cena.

Alcatel 1T 10 je s hmotností 415 gramů jedním z nejlehčích desetipalcových tabletů na trhu. Zárukou svižného chodu aplikací je optimalizovaný operační systém Android Oreo Go Edition v kombinaci se čtyřjádrovým procesorem MediaTek MT8321. Z 16GB úložiště je plných 11 GB dostupných přímo uživateli, jeho kapacitu lze navíc rozšířit až o dalších 128 GB díky paměťové microSD kartě.

Použitý Displej je typu IPS a nabízí tak dostatek jasu a dobré pozorovací úhly. Disponuje také funkcí Eye Care, která šetří zrak uživatele, neboť dokáže filtrovat škodlivé modré světlo. Součástí prostředí operačního systému pak je takzvaný dětský režim (Kids Mode), u kterého děti ocení sadu předinstalovaných dětských aplikací a rodiče zase snadno ovladatelný panel rodičovské kontroly. Ten umožní omezit dobu používání tabletu nebo vybrat aplikace, které mohou děti používat, případně omezit přístup na webové stránky.

Alcatel 1T 10 je volitelně k dispozici i s praktickým pouzdrem s integrovanou bluetooth klávesnicí. Texturované pouzdro zařízení chrání před prachem, poškrábáním nebo pády. Zároveň však může sloužit i jako praktický stojánek při sledování videa nebo psaní. Výhod bezdrátové klávesnice, která s přístrojem komunikuje pomocí technologie bluetooth, mohou využít ti, kteří chtějí psát delší zprávy nebo dokumenty.

Tablet je díky stupni krytí IP52 odolný i vůči prachu a stříkající vodě. V Česku a na Slovensku se Alcatel 1T 10 prodává buď samostatně za cenu 2 790 Kč, resp. 109,99 euro s DPH, nebo v kombinaci s klávesnicí a magnetickým pouzdrem za 3 290 Kč, resp. 129,99 euro včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře