Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkySamsung potvrdil rekordní zisk. Příště už ale očekává pokles

Samsung potvrdil rekordní zisk. Příště už ale očekává pokles

Jihokorejský Samsung dnes potvrdil rekordní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Data ukázala růst čistého zisku o 20 procent na rekordních 17,6 bilionu wonů (352,4 miliardy korun). Celkové příjmy firmě rostly o 5,5 procenta na 65,5 bilionu wonů.

Vedení jihokorejského gigantu nicméně varovalo, že zisk bude v dalších čtvrtletích klesat kvůli slábnoucí poptávce po paměťových čipech a vyšším výdajům na propagaci chytrých telefonů před Vánoci. Slabší zisk by měl přijít také na začátku příštího roku kvůli obvyklým sezónním výkyvům. Kapitálové výdaje by letos měly klesnout o 27 procent a 31,8 bilionu wonů z loňských rekordních 43,4 bilionu wonů.

Provozní zisk divize polovodičů ve třetím čtvrtletí stoupl o 37 procent na 13,7 bilionu wonů, zisk mobilní divize naopak klesl o 33 procent na 2,2 biliónu wonů. V mobilním segmentu firma čelí stále narůstající konkurenci a to zejména ze strany čínských firem, jako Huawei a Xiaomi.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře