Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyPro Apple a další technologické společnosti pracují děti, obviňuje je Amensty International

Pro Apple a další technologické společnosti pracují děti, obviňuje je Amensty International

Organizace Amnesty International, která monitoruje porušování lidských práv a vyvíjí snahy k nápravě, ve své zprávě uvedla, že společnosti jako je Apple, Samsung, Sony atd. využívají na práci malé děti (do 7 let věku).

Ještě horší je ale fakt, že tyto děti pracují v kobaltových dolech v Demokratické republice Kongo a to v opravdu velmi těžkých podmínkách, s nimiž by měli problémy i dospělí.

S podobným problémem se nejspíše potýkají také sousední země, nicméně zde tuto skutečnost organizace Amnesty International neprověřovala.

Všechny zmiňované společnosti se od obvinění samozřejmě distancují s tím, že nespolupracují s dodavateli, kteří by k těžbě ani k dalším možným pracím malé děti zneužívali. Doložit toto tvrzení však nemohou, o čemž se nyní vedou spory. Některé organizace jsou přesvědčeny, že výrobci by absenci dětí na pracovišti měli být schopni doložit. S tím se dá pouze souhlasit.

Pozn.: Kobalt se využívá k výrobě lithiových baterií.

Burma child labour

Zdroj: Android Authority

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře