Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyDonald Trump: Donutím Apple, aby ty svoje zatracené počítače vyráběl v USA

Donald Trump: Donutím Apple, aby ty svoje zatracené počítače vyráběl v USA

Americký republikánský prezidentský kandidát Donald Trump uvedl, že pokud bude zvolen, přinutí firmu Apple, aby své produkty opět začala vyrábět na území Spojených států a odřízla se tak od zemí jako je Čína.

„V této zemi je mnoho úžasných lidí. Říkal jsem, že udělám Ameriku opět velkou a myslím si, že dokážeme velké věci. Donutíme Apple opět vyrábět ty jejich zatracené počítače a další zařízení v USA a ne jinde,“ řekl Trump. V projevu adresovaném studentům Liberty University ve Virginii také zaznělo, že pokud se stane prezidentem, zavede 35% daň pro firmy vyrábějící mimo Spojené státy.

Jeden produkt Apple ale na území USA vyrábí. Od roku 2013 se v texaském Austinu montují stolní počítače Mac Pro. Jedná se však o specializované stroje, které se prodávají v omezeném objemu. Mezi uživateli velmi populární telefony iPhone a tablety iPad se vyrábějí převážně v Číně.

Apple a další velké americké nadnárodní firmy mají často na domovské půdě pouze vedení, případně ještě vývoj. Samotná produkce již mnohdy probíhá mimo území Spojených států, a to zejména kvůli nižším nákladům a širší průmyslové základně.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře