Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyPřipravte se na brutální cenu iPhonu 6. Může stát až 32 000...

Připravte se na brutální cenu iPhonu 6. Může stát až 32 000 Kč

Cena nového iPhonu 6 bude rekordní, informuje o tom server TK Tech News. Případný zájemce o 5,5palcový model bude muset sáhnout do peněženky pro bezmála 32 000 korun.

Do představení nového iPhonu 6, respektive nových iPhonů, zbývá necelý měsíc a očekávání veřejnosti je obrovské. Není dne, aby se na webu neobjevily zaručeně pravé fotografie nových telefonů či komponent, ze kterých mají být vyrobené, nebo alespoň informace o ceně.

Krom iPhonu 6 se 4,7palcovým panelem má Tim Cook se svým týmem letos představit také vůbec první phablet značky, jehož displej doroste do velikosti 5,5 palce. Právě větší provedení má přinést cenu, ze které se leckomu protočí oči.

Podle serveru TK Tech News se 5,5palcový model na americkém trhu bude jako nedotovaný prodávat za 1 199 dolarů. Přepočtem se dostaneme na částku zhruba 31 500 Kč. (i)Phablet by se měl prodávat také v konfiguraci se 32 GB za 899 dolarů, čili nějakých 23 500 Kč.

31c_iphone-6-mockup1

Cena základní verze iPhonu 6, která bude mít 4,7palcový displej, se od ceny současného modelu 5S nejspíš nijak zásadně lišit nebude. Aktuální vlajkový model Applu se v českém e-shopu prodává za 17 390  Kč (16 GB), 19 990 Kč (32 GB) a 22 590 Kč (64 GB).

Předpokládá se, že Apple nový iPhone, resp. nové iPhony představí už 9. září. Na oficiální dostupnost a především potvrzení cen si však raději ještě počkejme.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. Je to přepočet na náš trh. Nám můžou být americké ceny v czk ukradené.

  2. Přesně tak, ještě sem naštěstí chodí i inteligentní lidé, kteří to pochopili. Ta cena je odvozená od cen iPhonu 5S. Proč by nás v ČR měl zajímat otrocký přepočet dolar/koruna?

  3. To uz mi pripada, s ohladom na uctu k vlastnym peniazom, naozaj daleko za hranicou unosnosti. Ja osobne nechcem nosit so sebou mobil za 500-600 (a viac) euro a s tym aj zodpovednost, ze ked mi spadne a poskodi sa, zabudnem ho, ukradnu mi ho, mam dost vyznamnu skodu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře