Úterý, 14 května, 2024
DomůRecenzeStrasti s LG G3: padání aplikace Fotoaparát

Strasti s LG G3: padání aplikace Fotoaparát

Natáčíte video a rozhodnete se, že si snímanou scénu trochu přiblížíte, jenže jakmile tak učiníte, displej zamrzne a nedlouho poté zobrazí hlášku „Bohužel, Fotoaparát se zastavil.“ Záznam je navždy ztracen. U našeho testovacího LG G3 se s tímto problémem setkáváme dnes a denně. Upřímně, hodně nás to štve.

LG G3 je špičkový chytrý telefon s parametry, jaké mnozí očekávali u Galaxy S5 a nedostali je. Hlavním lákadlem je QHD displej. Vyšší rozlišení displeje ale znamená větší nároky na hardware. Proto je tu čtyřjádrový Snapdragon 801 a v našem případě i 3 GB RAM (LG prodává i model s 2 GB RAM; pozn. autora). Fotoaparát LG G3 má rozlišení třináct megapixelů a umí natáčet videa až v rozlišení 4K (Ultra HD).

Kvalita videozáznamu patří ke špičce, jenže co je vám to platné, když prakticky pokaždé, co se obraz pokusíte přiblížit, aplikace Fotoaparát přestane pracovat a zobrazí chybovou hlášku. Mrzuté na tom všem je, že přijdete o záznam. Takže pokud například natáčíte 10 minut a aplikace „spadne“, znamená to, že přijdete o všechno.

Zajímavé je, že v paměti telefonu video je a má dokonce odpovídající velikost, avšak stopáž zobrazuje 0 sekund a soubor nelze přehrát v žádném dostupném softwaru, ani na PC. Trochu jsem zapátral na webu a zjistil jsem, že nejsem sám, kdo se s tímto problémem setkal.

Univerzální smazání dat aplikace Fotoaparát (najdete v Nastavení – Obecné – Aplikace) nepomohlo, tak jsem do telefonu zkusil nainstalovat aplikaci Fotoaparát Google a světě div se, vše najednou funguje. Bohužel tu jsou jistá omezení, jako nemožnost nahrávat 4K video, ale to už je jiná písnička.

Moje otázka na majitele LG G3: Setkali jste se někdy s něčím podobným? Pokud ano, jak často a při jaké činnosti?

5 unnamed g3

87

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

  1. LG G3 mám cca 18 dní a nemám problém ani s jedním problémem, který je na netu. Akorát snad odrušovací mikrofon při přijatém hovoru zlobí. Jinak video natáčím max. na Full HD protože 4K je v tuto chvíli k ničemu. Zoomuju aj 20x na jeden záznam a nemám problém. Mám poslední aktualizaci V10G-EUR.

  2. Zdravím, já mám problém s fotoaparátem u jiné vlajkové lodi, a to u Samsung Galaxy Note 4. Často se stane, že když chci spustit foťák, tak se aplikace spustí tak, že se objeví ikony ovládání, změny režimu atd. ale na černém pozadí, foťák prostě nesnímá obraz. U telefonu za dvacet tisíc bych něco takového nečekal. Takže mě čeká měsíc bez telefonu 🙁

  3. To samé u mého Note 4. Čas od času se při zapnutí fotoaparátu kousne, objeví se hláška chyba fotoaparátu. Zatím pomohl restart. Už jsem ho měl také po 7 dnech od zakoupení v opravě (neustálý restart). Servis bohatě využil 30 denní lhůtu. Tento přístroj mě začíná sr..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře