Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPřipravovaná aplikace dokáže odhalit, zdali uživatel netrpí depresí

Připravovaná aplikace dokáže odhalit, zdali uživatel netrpí depresí

Člověk, který trpí depresemi, se často trápí ve skrytu duše a své okolí nedá nic najevo. Tyto stavy pak často končí sebevraždami, nebo v lepším případě neúspěšnými pokusy o sebevraždy. S tím se rozhodl zatočit tým vědců z Northwestern University.

Tito vědci odhalili, že deprese se dají vysledovat podle toho, jak člověk používá svůj telefon při volání i při využívání jeho dalších funkcí. Nyní proto pracují na vlastní aplikaci, která v budoucnosti bude sloužit výhradně odhalování neblahých psychických stavů, především depresí.

Aplikace má za sebou první zdárné testování. V jeho rámci aplikaci používalo celkem 28 lidí trpících depresemi, přičemž u 87% aplikace tyto deprese dokázala odhalit. Procento úspěšnosti se však o něco snížilo, pokud lidé smartphone využívali pouze k telefonování. V takovém případě měla aplikace úspěšnost „jenom“ 74%.

Výsledky testu škola použije ke zlepšení aplikace. Poté budou následovat další testy a jakmile aplikace dosáhne požadované účinnosti, univerzita ji pošle do oběhu. Kdy a v jakém formátu to bude zatím bohužel nevíme. Jisté je jenom to, že něco takového na trhu chybělo.

deprese

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře